חגיגות פורים המוניות בירושלים, המשטרה החלה לנסות ולפזרן כעבור שעות: מאז שעות הצהריים נערכות בבירה מסיבות המוניות בהשתתפות צעירים רבים שחגגו ללא מסכות ובצפיפות. באזור אחר בעיר הצטופפו היום (ראשון) גם חרדים מחסידות גור, שהשתתפו בטיש המוני של החסידות בהשתתפות אלפים והאדמו"ר מגור. במטרה למנוע הגעת מתפללים לבתי הכנסת ולאירועי החג ההמוניים הופסקה התחבורה הציבורית מהעיר ואליה ונפרסו מחסומים בכל הכניסות והיציאות - מה שגרם לפקקי ענק בכניסות וביציאות מרושלים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתיעודים מהבירה, נראים המוני צעירים חוגגים באזור שוק מחנה יהודה ושכונת נחלאות - רבים מהם ללא מסכות, חוגגים בצפיפות מסוכנת. המשטרה החלה לבצע מעצרים באזור המסיבה - שעות לאחר שהחלה. 

שוק מחנה יהודה בזמן הגבלות פורים בירושלים (צילום: N12)
שוק מחנה יהודה עמוס בזמן הגבלות פורים בירושלים | צילום: N12

מלבד תושבי העיר, נראו גם משפחות עם ילדים מרחבי הארץ שוהות באזורי המסיבות. גם בשכונת נחלאות תועדה מסיבה המונית שאליה הגיעו מאות אנשים שחגגו גם הם מבלי להקפיד על ההנחיות - ללא מסכות וללא ריחוק.


בנוסף, נראו אלפי חרדים חוגגים בטיש פורים המוני של חסידות גור באזור אחר של העיר. מוקדם יותר היום פורסם סרטון המתעד את אנשי הרב קניבסקי בחגיגות פורים צפופות, בתוך חלל סגור ללא מסכות וללא הקפדה על ריחוק.

טיש בירושלים
טיש בהשתתפות אלפים בחסידות גור בירושלים, היום

 

הפרת הנחיות בירושלים, בין המשתתפים - האדמו"ר מגור (צילום: noon)
האדמו"ר מגור בטיש ההמוני בבירה | צילום: noonלמרות הניסיון למנוע את החגיגות, בירושלים לא יחול היום עוצר לילי כפי שהתקיים בסוף השבוע, מה שמקשה על השוטרים במשימת האכיפה. 

חרדים בדרכם לירושלים , מחסום, משטרה, פורים (צילום: משה ראובן מירקין, TPS)
תיעוד מעקיפת המחסומים בירושלים | צילום: משה ראובן מירקין, TPS

עקב המחסומים שהציבה המשטרה בכניסות וביציאות מהעיר במטרה למנוע הגעת תושבי חוץ לבירה, מאות אזרחים החלו לנוע רגלית על צירים ראשיים וכבישים מהירים בדרכם לירושלים. עיקר התנועה נראתה בצירים: 443, ציר בר גיורא ועין חמד. במקביל, נוצרו פקקי ענק בעקבות החסימות - בין היתר בכביש 1, בקטע שבין שער הגיא לחמד. 
 

פקקים  בדרך לירושלים (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
עומסי תנועה כבדים בדרך לירושלים | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90