תת ניצב בדימוס אלברט אוחיון, לשעבר סגן ראש אגף התנועה במשטרת ישראל, נלחם שנים ארוכות בעברייני תנועה ובקטל בכבישים. לפני כשבועיים המציאות האכזרית הגיעה גם אליו, כשבנו איתי, בן ה-29, נהרג בתאונת אופנוע בתל אביב. כעת, אחרי שקם מהשבעה, הוא חוזר למאבק בתאונות הדרכים, הפעם עם מסר אישי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני מקבל טלפון בלילה מהחתן שלי שאומר לי להגיע לאיכילוב, שאיתי עשה תאונה", הוא משחזר את הלילה שבו נהרג בנו. "אני נכנס לאיכילוב, אני רואה שם את קצין המשטרה, שאני מכיר אותו. אני ניגש אליו, והוא היה מופתע כשראה אותי, ואז הוא שאל אותי: 'זה אתה? זה אתה?". אמרתי לו 'כן, זה הבן שלי, הוא חי? הוא חי?' והוא לא ענה. הוא לא ענה לי. אמרתי לו 'הוא מת? הוא נהרג?', אז הוא עושה לי עם הראש 'כן'. זה היה שוק".

אוחיון הקדיש שנים ארוכות מחייו למלחמת חורמה בעבריינים בכביש, ראה מקרוב את הזוועות והטרגדיות, וחשש מהיום שהמציאות תדפוק לו על הדלת. לדבריו, הוא ניסה לשכנע את בנו מספר רב של פעמים להפסיק לרכב על אופנוע, אך ללא הצלחה. "לצערי לא הצלחתי לשכנע אותו. אני בעניין הזה נכשלתי", הוא אומר בבכי. "מה הייתי יכול לעשות כדי למנוע את זה? מה הייתי יכול? חבל. באמת חבל".

איתי אוחיון
איתי אוחיון ז"ל

הוא הוסיף: "אנשי עוברים לדו-גלגלי, שזה יותר נוח, יותר קל, אבל גם פה צריך לשים דגש על המיגון וגם על נהגים, שלא יחשוב כל הזמן שהנהג רואה את רוכב האופנוע. הוא לא רואה אותו. הוא לא תמיד רואה אותו. גם בתאונה הזאת הוא בא מולו, הוא היה צריך לראות אותו, אבל כנראה היסח הדעת, מתעסקים בדברים אחרים".

שבועיים עברו מאז התאונה הקטלנית ששינתה את חייו, ולמרות הקושי והגעגועים לבנו, כעת אוחיון מנסה לאסוף את השברים ולחזור למאבק בתאונות הדרכים. הוא מבקש להעביר מסר לציבור הנהגים. "החיים יקרים. חבל לאבד אותם בשנייה", הוא אומר. "אם הנהג היה עוצר לשנייה לא היינו פה עכשיו. לא היינו מדברים עליו".