"ממצא נדיר במיוחד": חייו של תינוק כבן חצי שנה ניצלו לאחר שנותח בניתוח חירום להוצאת גידול נדיר מראשו, כך דווח היום (רביעי) ל-N12. "חיי התינוק ניצלו", סיפר ד"ר גוסטבו רייז, בכיר במחלקת הנוירוכירורגיה ילדים בבית החולים שערי צדק, והדגיש כי "הניתוח, שהתקיים בעזרת טכנולוגיה חדשנית ומורכבת, עבר בהצלחה וללא נזקים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפני כחודש הבחינו זוג הורים מירושלים בשינוי תמוה בהיקף ראשו של בנם – תינוק כבן חצי שנה. השניים פינו את התינוק לבדיקה אצל רופא ילדים, שהורה לבצע בדיקת אולטרסאונד בניסיון להבין את הבעיה. ד"ר לנה צ׳רקוב, נוירורדיולוגית ילדים בבית החולים שערי צדק, ביצעה את הבדיקה והבחינה מיד בגידול שנמצא במקום מסכן חיים במוחו של התינוק.

בעקבות הממצא, נשלחו ההורים והתינוק בבהילות לחדר המיון במרכז הרפואי שערי צדק – בתיאום עם מנהל היחידה לנוירוכירוגיה לילדים בשערי צדק, ד״ר גוסטבו רייז. תוצאות בדיקת CT דחופה שבוצעה בבית החולים לא הותירו מקום לספק – הגידול הפעיל לחץ כבד על המוח הקטן ועל גזע המוח של התינוק ובכך היווה סכנה ממשית לחייו.

גידול עם שיערות שהוצא מפעוט בן חצי שנה
גידול עם שיערות שהוצא מפעוט בן חצי שנה

התינוק נותח בהליך חירום על ידי ד״ר גוסטבו רייז, יחד עם צוות בכיר של מחלקת הנוירוכירורגיה בבית החולים, ובהם: ד״ר ג׳ון ויינסטון, ד״ר הנרי שפירו וד״ר נבו מרגלית, מנהל המחלקה. כאמור, לאחר הליך הניתוח המורכב – הוצא הגידול מראשו של התינוק. מיד עם הסרתו, הבחין הצוות הרפואי כי לא מדובר במקרה סטנדרטי אלא בממצא נדיר במיוחד – גידול עוברי שהכיל לתדהמתם שערות, שיניים ורקמות.

גידול עם שיערות שהוצא מפעוט בן חצי שנה
גידול עם שיערות שהוצא מפעוט בן חצי שנה

"מדובר בגידול נדיר ביותר, שאנו רואים אחת לעשור", ד"ר גוסטבו רייז. "פעלנו מהר כי זיהינו לחץ על גזע המוח ואגירת נוזלים שהייתה יכולה לסכן את חייו, וכעבור מספר ימים שחררנו את התינוק לביתו במצב טוב". ד"ר רייז הדגיש כי הבדיקה הפתולוגית הראתה כי מדובר בגידול שפיר ועדכן כי התינוק ממשיך להתפתח כראוי.