בחזרה לחיים: אחרי תקופה ארוכה של ציפייה, אמש (שני) בשעות הערב הופיע הזמר אביב גפן מול קהל של 300 איש במועדון הזאפה בהרצליה - וההתרגשות באוויר הייתה גדולה מאוד. במהלך ההופעה ביצע גפן כמה משיריו המוכרים ביותר, כשהקהל ברקע שר יחד איתו – אבל עדיין מתחת למסכות ועל פי ההנחיות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"ערב טוב סוף סוף זאפה, זה מרגש, מאוד מאוד מרגש. קמתי מאוד מוקדם הבוקר ואמרתי לעצמי שהיום סוף סוף תהיה הופעה רגילה בזאפה, עם קהל אמיתי", סיפר גפן לקהל בהתרגשות. "חיכיתי לזה כל כך הרבה זמן, זה בגדר נס. אנחנו השלישיים לפתוח אחרי אוסטרליה וניו זילנד, זה פשוט משמח".

גפן בהופעה בזאפה הרצליה (צילום: אלון לוין)
אביב גפן בהופעה בזאפה הרצליה | צילום: אלון לוין

העובדה שמדובר בהופעה הראשונה מזה חודשים ארוכים לא הפריעה לגפן לדבר על פוליטיקה במהלך ההופעה, תוך כדי שהוא לא חוסך מהקהל ביקורת על כניסתו המסתמנת של איתמר בן גביר לתפקיד ח"כ בכנסת הבאה. ״בן גביר זה כרטיס היציאה של יגאל עמיר ואני נורא פוחד מזה״, אמר גפן.

הפעם האחרונה שבה הופיע גפן מול קהל הייתה לפני למעלה מחצי שנה, כשבמהלך הזמן הזה הוא לקח חלק פעיל במחאת עולם התרבות. גפן ביקש למצוא פתרון הולם לכל אותם עובדים שנותרו ללא פרנסה במשך חודשים ארוכים, אחרי שהממשלה הכריזה על סגירת עולם התרבות מבלי לתת מענה כלכלי לעובדים שנותרו בבתים.

"מבאס כשאין הופעות", גפן במהלך בסוף ההופעה (צילום: אלון לוין)
"מבאס כשאין הופעות", גפן במהלך בסוף ההופעה | צילום: אלון לוין

כאמור, הופעתו של גפן היא המופע המוזיקלי הראשון שנרשם אחרי ההקלה של הממשלה בהנחיות שנכנסה לתוקף ביום ראשון האחרון. בשבועות הקרובים הצפי הוא שאומנים רבים ישובו להופיע, בתקווה נתוני התחלואה ימשיכו להשתפר על ר3קע התקדמות מבצע החיסונים בישראל.