משרד התחבורה חתם היום (ראשון) על הסכם היסטורי עם איחוד האמירויות שבמסגרתו הוחלט על הפעלת 28 טיסות נוסעים בשבוע בקו נתב"ג-אבו דאבי ודובאי. לפי ההסכם, יתאפשרו גם טיסות שכר ללא הגבלה בין האמירויות לנמל התעופה רמון שליד אילת, וכן 10 טיסות מטען שבועיות בין המדינות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ההסכם ייחתם רשמית במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו ביום שלישי בנמל התעופה בן גוריון. להערכת גורמי המקצוע ברשות התעופה האזרחית קיימת התעניינות מסחרית רבה מצד חברות התעופה של שני הצדדים, וצפוי כי טיסות ישירות בפועל יתחילו כבר בתוך מספר שבועות. 

שרת התחבורה מירי רגב בירכה על ההסכם ואמרה שמדובר ב"יום היסטורי ומרגש למדינת ישראל". היא הוסיפה: "מדובר בתחילתו של גל פריחה כלכלי עם שווקים חדשים ופתיחת השמיים ליעדים חדשים, מרתקים ומלהיבים. מאחלת בהצלחה לכל חברות התעופה הישראליות שייסדו את הקווים החדשים לאבו דאבי ודובאי, ובהמשך למדינות נוספות במפרץ".

מה שהביא לכינון הסכם התעופה, הוא הסכם הנורמליזציה בין האמירויות לישראל, שנחתם לפני כחודש בבית הלבן. הנשיא טראמפ טען בנאומו בפתיחת הטקס שההסכם ישנה את מהלך ההיסטוריה. "אנחנו מסמנים עתיד חדש למזרח התיכון", אמר. "שלושת המנהיגים של המדינות האלו יחד, ייקחו צעד גדול לכיוון העתיד ויחיו יחד בשלום ובשגשוג. האנשים במזרח התיכון לא יאפשרו לשנאה לישראל להוות תירוץ לרדיקליות או לקיצוניות מכל סוג. הם לא יאפשרו לגורל של האזור שלהם להיות בלתי ממומש".