טיסות ישירות גם בין ישראל לבחרין: יומיים בלבד לאחר שישראל חתמה על הסכם תעופה היסטורי עם איחוד האמירויות, נחתם היום (חמישי) הסכם תעופה היסטורי נוסף - בין ישראל ובחרין - שבמסגרתו יתקיימו טיסות סדירות בין המדינות שיחלו כבר בשבועות הקרובים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ההסכם מאפשר לשתי המדינות להפעיל עד 14 טיסות נוסעים שבועיות בין מנאמה, בירת בחרין, לנמל התעופה בן גוריון. עוד סוכם על הפעלה בלתי מוגבלת של טיסות בין בחרין לנמל התעופה רמון שליד אילת. בנוסף, תתאפשר הפעלה עד 5 טיסות מטען שבועיות בין המדינות.  

"ההסכם מעניק זריקת מרץ ועידוד לעתיד התעופה, התיירות והסחר", אמרה שרת התחבורה, מירי רגב. "הסכם השלום אותו הוביל ראש הממשלה פותח יעדים חדשים ומרתקים עבור הציבור הישראלי. אין לי ספק, שההסכם עם בחרין שנחתם יומיים בלבד לאחר חתימת ההסכם עם איחוד האמירויות יביא את התעופה, התיירות והסחר לשיאים חדשים ונוספים. הציבור הישראלי יזכה ליהנות בעתיד מקווי אקספרס, שיובילו את הישראלים מנתב"ג לאבו דאבי ובחרין בתוך כ-3 שעות בלבד". 

"הסכם התעופה שנחתם היום מול בחרין הוא נדבך חשוב נוסף ביחסי השלום והנורמליזציה בינינו", מסר שר החוץ גבי אשכנזי, "מדובר בשותפות בין שווים שתביא לתחילתו של גל פריחה עסקי, כלכלי ותיירותי, קידום הנכסיות של ישראל, הצגת פניה היפות, וידנו המושטת לשלום בינינו למדינות האזור".