גופת השייח' נחטפה, לוויה המונית מתקיימת בניגוד להנחיות: אתמול (שישי) הלך לעולמו ממחלת הקורונה השייח' אבו זאין אלדין חסן חלבי, מנהיג ודמות חשובה לעדה הדרוזית שמתגורר במג׳דל שמס. אמש הגיעו לבית החולים 'זיו' בצפת עשרות מבני העדה ולקחו את גופתו מהמקום - זאת לאחר שגורמי המקצוע התנגדו לקיום לוויה המונית עקב נתוני התחלואה הגבוהים ביישוב, רגעי הפריצה לבית החולים תועדו במצלמות האבטחה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אמש התנהל דיון על אירוע ההלוויה שלו - כאשר כל גורמי המקצוע התנגדו לאירוע המוני כפי שביקשו ביישובו. לבסוף, הוחלט שהיום בבוקר (שבת) תתקיים הלוויה במגרש הכדורגל במג'דל שמס שמוגדרת אזור מוגבל ויישוב אדום בשל אחוז תחלואה גבוה - אלא שכ-100 מבני העדה סירבו לקבל את הפשרה והגיעו לבית החולים כדי לקחת את גופתו. גם כוח יס"מ שהיה במקום לא הצליח למנוע מהם להיכנס לתחומי בית החולים ולקחת את גופתו. 

במשטרה בודקים טענה על פיה כח יס"מ הוקפץ לבית החולים בצפת בשל חשד לחטיפה. לדברי השוטרים, לאחר שהגיעו למרתף ראו 4 אנשי צוות רפואי מוסרים את הגופה - והבינו כי מדובר במסירה באישור. לכן, לטענתם, לא התערבו. 

ח"כ ע'דיר כמאל מריח המשתייכת לעדה הדרוזית גינתה את האירוע. "מגנה בתוקף את האירוע שהתרחש בבי"ח זיו בצפת בשעה האחרונה", כתבה בחשבון הטוויטר שלה, "התנהגות זו לא הולמת את מעמדו הרם של השיח' הנכבד המנוח. כולנו חייבים להישמע ולנהוג בהתאם להנחיות משרד הבריאות". 

לאחר שגופת השייח' נחטפה מבית החולים, התקיים אירוע לוויה המוני ברמת הגולן בהשתתפות מאות בני אדם שנעים בצפיפות וללא הקפדה על הנחיות הקורונה. המשתתפים בלוויה החלו לצעוד ממסעדה והם עושים את דרכם למג'דל שמס, שמוגדרת אזור מוגבל עקב נתוני תחלואה גבוהים. בין המשתתפים בלוויה גם רבים שמתגוררים בגליל - מה שעלול להוביל לגל הדבקה המוני בקרב בני העדה הדרוזית בצפון כולו.