התינוק מאזור אשקלון שאושפז בבית החולים ברזילי, והוריו נעצרו בחשד להתעללות, סובל ממוות מוחי. הוא הובא לבית החולים ואושפז לאחר שסבל מחבלה בראשו. הוועדה שהכריעה בנוגע למצבו של התינוק התכנסה היום (שני) וקיבלה את ההחלטה הרשמית. ההורים החשודים מתנגדים בשלב הזה לנתק את התינוק מהמכשירים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי ההערכות, במידה ומצבו של התינוק לא ישתנה ומותו יוכרז סופית, במשטרה יצטרכו להתמודד עם השאלה האם להחמיר את סעיפי החשדות נגד ההורים. הנושא ייקבע בהתאם להתפתחויות במצבו.

מעצרם של שני ההורים הוארך אתמול ב-5 ימים. במהלך הדיון בבית המשפט אמר נציג המשטרה כי לתינוק נגרם נזק מוחי בלתי הפיך - וכי יש לצוות החקירה התכתבות שמחזקת את החשדות נגד שני ההורים.

"הוא אינו מגיב, נגרם לו נזק מוחי בלתי הפיך", אמר נציג המשטרה בדיון. "ב-28 באוקטובר הגיע עם נפיחות בראשו וזו לא הייתה תאונה. ניסו להעירו ולהפסיק את חומרי ההרדמה - אך אינו מגיב".

בדיון הציגה המשטרה 22 הודעות וואטסאפ שכתבו ההורים ביניהם ולקרובי משפחה, אשר מחזקים את החשדות נגדם. בין השאר כתב האב לאם: "תמרחי לו אלוורה על עמוד השדרה עד שייספג, לפחות שלא יכאב לו". זאת על אף שבדיון הקודם אמרה האם שראתה מכה יבשה בגב ולא הבינה מה זה. 

האב טען בדיון שהחוקרות הטיחו בו: "אנחנו אימהות בעצמנו. אתה אבא חסר אחריות, שקרן". השוטרת הודתה: "צעקתי עליו אחרי שהתשובות שלו לא נתנו הסבר מניח את הדעת. אין לי מה להסתיר".

בצעד חריג, ביום שישי הורשו הורי הפעוט לבקר את בנם המאושפז בבית החולים ברזילי. במהלך הביקור, ההורים לא הורשו לגעת בבנם ובתום הביקור הוחזרו האם והאב למעצר.