שיפור במצבו של הילד שננשך על ידי תנין: מבית החולים סורוקה נמסר היום (ראשון) על שיפור במצבו של הילד בן ה-4 שפונה לחדר הטראומה אתמול לאחר שננשך על ידי תנין בחווה בערבה - והובהל לבית החולים במצב קשה. מבית החולים נמסר כי הילד מורדם ומונשם ומצבו מוגדר בינוני ויציב. הוא סובל משברים בידו ומפגיעה קשה ברקמות, וצפוי לעבור היום ניתוח אורתופדי נוסף. אימו של רם מאשימה היום: "כל ילד היה יכול להכניס את היד. יש רשלנות של בעלי המקום, אין ספק בזה".
  
 
‎"אני מתחילה קצת להרגיש תחושות של כעס", שיתפה האם בכאב מבית החולים. "אני מתחילה לשמוע אנשים, תגובות, רשלנות ועניינים ו'איפה היית' ו'איזה אימא'. אני רוצה להבהיר שאמצעי הבטיחות והאזהרה שהיו במקום לא היו מספיקים. הגדר מאוד גדולה, אפשר להכניס יד, כל ילד קטן היה יכול להכניס את זה".
 
 
עוד הוסיפה האם: "השביל בין הגדר לתנין לא מספיק גדול, וזה היה יכול להיות שהייתי לידו. ואני הייתי לידו כל הזמן, הייתי צמודה כל הזמן אליו. זה שנייה שהוא פשוט הלך והצליח להכניס את היד. ילד אחר, רזה יותר, קטן יותר, פשוט לא היה שורד". האם סיפרה כי לבנה הקטן יש חום מהבוקר, וכי הרופאים חוששים מזיהומים. לדבריה, השאלה האם היד תינצל או לא נשארת כרגע פתוחה. 
 
הילד בן ה4 שננשך על ידי תנין (צילום: באדיבות המשפחה)
דקות לפני הנשיכה | צילום: באדיבות המשפחה

הילד בן ה4 שננשך על ידי תנין (צילום: באדיבות המשפחה)
הילד בן ה4 שננשך על ידי תנין | צילום: באדיבות המשפחה
 
הילד ננשך אתמול בחוות התנינים שבעיר אובות, הסמוך לעין חצבה. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי לילד. מסוק מד"א שהוזנק פינה את הילד לבית החולים סורוקה במצב קשה. בבית החולים יוצב מצבו בחדר הטראומה, והוא הובהל לחדר הניתוח. 

חנאן, אימו של הילד, סיפרה: "היינו בטיול של שבת. הסתובבנו ונהנינו, והוא כנראה רצה ללכת שוב, ואני לא ראיתי. שמעתי צעקות – באתי לשם והיד שלו הייתה ממש תלושה. הוא איבד הרבה דם. הוא הכניס את היד מעבר לגדר והתנין היה קרוב לשם. לקחו אותו לחדר ניתוח, אמרו שזה ייקח כנראה הרבה זמן. הוא מורדם ומונשם".

ילד בן 4 ננשך ע"י תנין בחוות תנינים בערבה: (צילום: חוות קרוקולוקו)
התנין שנשך את בן ה-4 | צילום: חוות קרוקולוקו

"יש פה היסטריה מיותרת", אמר עופר מחוות התנינים. "אמא וילד תושבי הערבה ביקרו פה. לקראת היציאה הילד ברח לה ורץ לבריכה. הוא הכניס יד ותנין נשך אותו. שווה ערך לנשיכה של כלב, נשיכה לאורך היד. שמנו לו תחבושת. התנינים בבריכה שם צעירים בני 11-10. אנחנו בודקים את הנושא". 

חובש רפואת חירום במד"א גדי גוהר, ופרמדיק מד"א דני אביב, סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו ילד כבן 4 בזרועות אימו, הוא סבל מפציעה בידו והיה כאוב, ראינו סימני נשיכה. אנשים במקום העניקו לו עזרה ראשונה בתדרוך פרמדיק ממוקד מד"א, ועצרו לו את הדימום. בסיוע כוח רפואי של צה"ל, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל טיפול תרופתי לכאב, והעברנו למסוק מד"א שנחת בסמוך, ופינה אותו לבית חולים סורוקה, כשמצבו בינוני עד קשה".

אמו של בן ה4 שננשך ע"י תנין
חנאן, אמו של בן ה-4 שננשך על ידי תנין
ילד ננשך על ידי תנין, ומפונה במסוק (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
מסוק פינה את הילד לבית החולים סורוקה | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

מרשות הטבע והגנים נמסר: "מדובר במקום פרטי. הרשות מאשרת החזקת חיות מסוכנות תחת בקרת רווחתן ומניעת בריחתן. בעל המתקן מחויב לנהל את הסיכונים ולמנוע סיכון לקהל. בעל המתקן מוכר ובעל ניסיון רב שנים בהחזקת תנינים והיתרים מתאימים. במקום נערכות ביקורות מעת לעת. בעקבות המקרה תיערך בדיקה נוספת".