המלונות בים המלח ובאילת צפויים להיפתח כבר בעוד שבועיים, ב-1 בנובמבר, כך פורסם היום (חמישי) בתוכנית חיסכון. הם ייפתחו בתחילה במתווה מיוחד של פיילוט שיהפוך את איי התיירות הללו ל"אזור תיירות מוגבל" שהנכנסים אליו יידרשו להיבדק לקורונה לפני הכניסה. המלונות יפעלו על פי כללי התו הסגול.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בשלב הפיילוט יפעלו המלונות שבים המלח ובאילת בלבד. אם הוא יצליח, צפויים להיפתח גם המלונות בנצרת ובטבריה. הכלל שיאפשר את פתיחת המלונות הוא הפיכת אזורי התיירות לאזור תיירות מוגבל. אלה התנאים להגדרת האזור הזה: רמת תחלואה נמוכה (כלומר, הוא ממוקם בעיר ירוקה), מספר מצומצם של כניסות ויציאות, ורק אם המלונות נמצאים בעיר שמבוססת תיירות.

מבחינת ההגעה לאזור התיירות המוגבל, הנופשים יגיעו למחסום שימוקם בכניסה אליו. הם יצטרכו להציג תוצאה שלילית בבדיקת קורונה שנערכה לכל היותר 48 שעות לפני ההגעה למחסום. עלות הבדיקה תסובסד, ובמקום 250 שקלים, תעלה בין 50 ל-100 שקלים.

באזור התיירות המוגבל המלונות יהיו פתוחים כמובן, אבל לפי שעה לא מתוכנן שיהיו בו אטרקציות ונראה שגם המסעדות שבו לא יהיו פתוחות. כך נכון לעכשיו. מלבד זאת, המלונות צפויים להיות פתוחים על פי כללי התו הסגול.