מי הגשם מציפים את החניון במהירות, הרכבים החונים החלו "לשוט" בתוכו: יממה לאחר שהסערה שפקדה את ישראל שככה, התושבים בנס ציונה מתחילים לאסוף את השברים ולאמוד את הנזק שגרמו מי הגשמים הרבים לרכושם. לידי N12 הגיע תיעוד בלעדי ממצלמות האבטחה שהוצבו באחד החניונים בעיר, שבו ניתן לראות בבירור כיצד תוך זמן קצר החניון מתמלא כולו במי הגשמים והרכבים החונים מתחילים לנוע בחניון לאחר שהמים מציפים אותם.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מצלמות האבטחה שהוצבו בחניון בניין המגורים הפינתי בצומת הרחובות הבנים והעצמאות תיעדו דקה אחר דקה את מה שהתחולל בלילה שבין שישי לשבת. זה קרה בין השעות 4:00-6:00 בבוקר, השעות בהן הסערה הגיעה לשיאה, הזמן בו רוב התושבים עוד ישנו שנת ישרים. 

חניה מוצפת  (צילום: N12)
סימני הבוץ ממחישים עד לאיזה גובה הגיעו המים בחניון | צילום: N12

מי הגשמים הרבים חדרו אל החניון - ובתוך כשלוש שעות הגיעו לגובה של 2.5 מטרים. מצפייה במצלמות האבטחה ניתן לראות בבירור איך תוך שעתיים החניון עולה גדותיו, כשמי הגשמים נאגרים במהירות בחניון. בתיעוד ניתן לראות בבירור איך מונית ששייכת לאחד הדיירים מתחילה "לשוט" בחניון כתוצאה ממי הגשמים הרבים שזרמו למקום. 

חניה מוצפת  (צילום: N12)
החניון שהתמלא במי הגשמים הרבים שירדו במהירות עצומה | צילום: N12

את דוד, בעליה של המונית שהוצפה, פגשנו הבוקר כשהוא מנסה לאמוד את הנזקים לאחר הסופה, "יש לי אותה רק שמונה חודשים, דנדשה, 250 אלף שקל על הכביש, מי היה מאמין שככה יקרה לנו. המונית הזאת היא מקור הפרנסה של המשפחה שלי, רכב חדש ששווה מאות אלפי שקלים, ואני לא ידוע אם הביטוח יעזור לנו. כואב הלב".

חניון מוצף נס ציונה (צילום: החדשות 12)
החניון המוצף בנס ציונה | צילום: החדשות 12

לדבריו של דוד, היו שכנים שהספיקו להוציא את רכבם מהחניון בתחילתה של הסופה ובכך נמנעו מהנזק, "חבל שלא טרחו לעדכן את כל התושבים, אם היינו יודעים היינו ממהרים להוציא את הרכבים". על הניסיונות להציל את הרכב שלו אמר: "אני מנסה לשחרר את ההנדברקס למונית, כדי שהגרר יוכל להוציא אותה מכאן, אבל מה זה משנה, המונית הלכה, תראה את גובה המים שהיו כאן בחניון, מעל 2.5 מטרים".

חניון מוצף נס ציונה (צילום: החדשות 12)
המים הציפו במהירות את החניון | צילום: החדשות 12

"המים חדרו בין הגדרות, והחלו למלא את החניון", סיפר שלמה, שכן נוסף בבניין כשהוא מצביע על הקיר עליו ניכרו סימני בוץ בגובה שני מטרים, "לפה המים הגיעו. לאיזה רכב היה סיכוי לשרוד את ההצפה הזאת? ואם אנחנו נרד יותר למטה אתה תראה אפילו שהמים מגיעים למקומות יותר גבוהים. המזל הגדול שסגרו את המעליות לפני הסופה, אחרת מי מבטיח לנו שלא היה לנו כאן אסון כמו שהיה לפני שנה בשכונת התקווה?". 

הצפות בבית פרטי בנס ציונה
נס ציונה מוצפת בעקבות הגשמים, אתמול

ואלו כמובן לא הרכבים היחידים שניזוקו כתוצאה מכמות המים העצומה. עשרות כלי רכב שחנו בחניון נהרסו כליל ופונו מהמקום על ידי גרר - ונזק כלכלי אדיר נגרם לדיירים. בנוסף לרכבי הגרר שהגיעו למקום, פעלו בחניון גם משאיות ששאבו את מי הגשמים מהחניון.  

בעיריית נס ציונה התייחסו לאירועים ומסרו: "אגף שפע ועובדי העירייה עומלים כבר שבועות להכנת תשתיות העיר באופן מיטבי לקראת החורף ולקליטת מי הגשמים, גם באירועי גשם קיצוניים. ביממה האחרונה ירדו כמויות גשם בפרק זמן קצר ובכמויות שלא נצפו מתחילת המדידות. צוותי העירייה - אגף שפע, אגף הנוער ומתנדבים רבים פעלו במהלך כל הלילה והיום מול התושבים שנפגעו מהצפות על מנת לסייע". 

עוד הוסיפו בעירייה: "נס ציונה נמצאת טופוגרפית במקום נמוך ומהווה באופן טבעי אגן ניקוז של ראשון לציון, באר יעקב ורחובות.בעקבות בנייה מאסיבית בשנים האחרונות בראשון לציון ובבאר יעקב, ללא מתן מענה הולם לפתרונות ניקוז, נוצר שיטפון שהגיע הלילה לנס ציונה. פעמים רבות דרשנו מראשי הערים השכנות לטפל באופן מיידי בהקמת אגני השהייה לוויסות זרימת המים, כמתחייב על פי חוק. עיריית נס ציונה קוראת לטפל בנושא מיידית, על מנת שאירוע כמו שחווינו הלילה לא יחזור. נמשיך לפעול בכל הכלים שברשותנו על מנת למצוא פתרונות מיטביים גם לאירועי גשם קיצוניים".