יונתן היילו, בן 32, שהורשע בהריגת גבר שפגע בו מינית, נמצא הבוקר (שני) ללא רוח חיים בחוף הים. כמעט חצי שנה עברה מאז ששוחרר מהכלא בפעם השנייה – לאחר שריצה 8 שנות מאסר בפעם הראשונה, הפר את תנאי שחרורו ושב למאסר. נסיבות מותו והרקע לאירוע עדיין בבדיקה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

‎אתמול אחר הצוהריים הודיעה משפחתו של היילו למשטרת נתניה שהוא לא עונה לטלפון והם לא מצליחים לאתר אותו במשך כמה שעות. המשטרה פתחה מיד בחיפושים, והיום בבוקר גילו את גופתו בחוף הים בעיר, וברשותו הטלפון הנייד שלו. פרמדיקים של מד"א שהגיעו למקום נאלצו לקבוע את מותו. סיבת המוות טרם ידועה, גופתו נשלחה לנתיחה באבו כביר והמשפחה ממתינה כעת לממצאים.  

היילו בן ה-32 יצא לחופשי ביולי 2018, לאחר שהורשע ברצח ירון איילין, אסיר משוחרר שאנס אותו. לאחר מאבק משפטי שהוביל עורך דינו אלון אייזנברג, בית המשפט העליון שינה את הרשעתו להריגה, ועונשו קוצר ל-12 שנים – מתוכן ריצה 8 שנות מאסר בפועל.

היילו בבית המשפט (ארכיון) (צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות)
היילו בבית המשפט, ארכיון | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

לאחר שחרורו בילה היילו שמונה חודשים בקיבוץ כברי שבצפון, ובמהלכם שקע בדיכאון. הוא הגיע למצב שבו שתה כמויות גדולות של אלכוהול, והרים את הקול על אחד משכניו – אז ביקשו תושבי הקיבוץ שיעזוב.

ב-21 באוגוסט שב היילו לכלא, לאחר שוועדת השחרורים קבעה כי הפר את תנאי שחרורו כמה פעמים. לפני חמישה וחצי חודשים, אחרי שריצה 8 חודשים נוספים במאסר, הוא שוחרר בשנית. הבוקר כאמור נמצאה גופתו.