"איפה הכסף? תתעוררו!": "אני יודע כמה קשה, אני מבקש מכם לשתף פעולה עוד כמה ימים. אני אעזור לכם בכל דרך", הבטיח היום (שישי) ראש הממשלה נתניהו לבעלי העסקים בסרטון שהעלה לרשת, יממה לאחר ששרפו צמיגים וסחורה בתל אביב וחסמו את התנועה - אלא שדבריו של נתניהו לא מעודדים את העצמאים הזועמים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

דני אלחרר, בעלי "אופנת ניו יורק" שבכה השבוע מול המצלמה, ורותי תבור, בעלי "חומוס אשכרה", התארחו בתוכנית "שישי בחמש" עם גדעון אוקו לאחר החלטת קבינט הקורונה לדחות את פתיחת העסקים בשבוע נוסף - והשמיעו קול זעקה. 

"תכל'ס לא שמענו פה", אמר אלחרר בהתייחסו לדברי נתניהו. "אנחנו משלמים מע"מ מלא, צא ותגיד שבמשך שנה שלמה לא תשלמו מע"מ באונליין, תתן תכל'ס, תתן תשובות. אנחנו משלמים גם שכירות. למה אנחנו צריכים להיות תלויים בחסדי הבנק? עידוד אנחנו לא צריכים, אלא תשובות". 

מחאת השולמנים (צילום: טל קירשנבאום)
מחאת העצמאים בתל אביב, אתמול | צילום: טל קירשנבאום

תבור הייתה חריפה יותר בדבריה - וזעקה מדם לבה: "אני משלמת הון ל'וולט' ול'תן ביס', אני רק צפה מעל המים, אני לא אדם שמוותר. אני לא אעלה באש שום דבר, לא ארביץ לאף אחד. אני מקווה שהשיח הזה בתוכנית יבוא וירעיד לו את הלב. אנחנו לא ניתן לו לנצח אותנו, לא ייתכן שאני אבוא לפה עם כפפות כי אני לא יכולה לעשות מניקור והשרות ושרה'לה תעשה, עם כל הכבוד לראש הממשלה. אני לא בחרתי בו, אני חברת ליכוד 40 שנה – גזרתי לגזרי גזרים את כרטיס החבר הזה. אני קוראת לעצמים – תתעוררו!". 

"40 שנה שאנחנו משלמים ביטוח לאומי, איפה הביטוח הלאומי? איפה הכסף? אין חיה כזו", זעקה תבור, "גם אם אני אצטרך להיות גופה על הרצפה, אני לא אתן לו להיות ראש ממשלה בפעם הבאה. זה יהיה על גופתי. לא ייתכן דבר כזה שאני מתמודדת ככה בלי קבלת עזרה, בלי כסף, בלי כלום. זה לא ייתכן".