האירוע החריג שהתרחש אתמול (שבת) בחוות התנינים בערבה, שבו נפצע ילד בן 4 מנשיכת תנין, ממשיך לעורר הדים: בעל החווה נלקח לחקירה באזהרה במשטרה, בחשד לגרימת חבלה ברשלנות וניהול עסק ללא רישיון. לאחר שהובהל לבית החולים סורוקה ונותח – מצבו של הילד השתפר, בוצעו תיקונים לשברים בידו, והוא הועבר להמשך טיפול בטיפול נמרץ.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שוטרי תחנת דימונה חקרו את בעל חוות התנינים באזהרה. מוקדם יותר, הוא אמר בהתייחס לתקרית: "יש פה היסטריה מיותרת. יש לו נשיכה לאורך היד עם חתך. לקראת היציאה, הילד ברח לאמא שלו ורץ לבריכה. הוא הכניס יד ותנין נשך אותו. שווה ערך לנשיכה של כלב".

הילד פונה במסוק לבית החולים סורוקה בבאר שבע, כשהוא סבל מפגיעה קשה בידו. הוא הובהל לניתוח בהול, שייצב את מצבו – והציל את ידו. ד"ר יורי קלסוב, רופא במערך לכירוגיה אורתופדית בסורוקה, אמר: "בתום הניתוח היד חיונית, בוצע תיקון לשברים המרובים וכן בוצע תיקון ראשוני לפגיעה ברקמות הרכות". הוא הוסיף שהילד הועבר לאחר הניתוח להמשך טיפול במסגרת טיפול נמרץ ילדים, וכי הוא צפוי לעבור ניתוחים נוספים בהמשך: "כרגע מצבו יציב".

ילד ננשך על ידי תנין, ומפונה במסוק (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
צילום: תיעוד מבצעי מד"א

האירוע התרחש בשעות הצהריים, כשהתקבל דיווח במוקד מד"א על ילד שננשך מתנין בזמן בילוי בחוות התנינים בערבה. מצבו הוגדר קשה, והוא הוטס לבית החולים. חובש רפואת חרום במד"א גדי גוהר ופאראמדיק מד"א דני אביב, סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו ילד כבן 4 בזרועות אמו, הוא סבל מפציעה בידו והיה כאוב, ראינו סימני נשיכה; הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל טיפול תרופתי לכאב".

ילד בן 4 ננשך ע"י תנין בחוות תנינים בערבה: (צילום: חוות קרוקולוקו)
ילד בן 4 ננשך ע"י תנין בחוות תנינים בערבה: | צילום: חוות קרוקולוקו

חנאן, אמו של הילד, סיפרה: "היינו בטיול של שבת. הסתובבנו ונהנינו, והוא כנראה רצה ללכת שוב, ואני לא ראיתי. שמעתי צעקות – באתי לשם והיד של והייתה ממש תלושה. הוא איבד הרבה דם. הוא הכניס את היד מעבר לגדר והתנין היה קרוב לשם. לקחו אותו לחדר ניתוח, אמרו שזה ייקח כנראה הרבה זמן. הוא מורדם ומונשם".