שוב - הפרות של הגבלות הקורונה: אלפי חרדים הגיעו היום (שני) להלווייתו של האדמו"ר מפיטסבורג, מנהיגה של קהילה המונה כ-100 משפחות באשדוד, שנפטר מקורונה. במהלך מסע ההלוויה האלפים לא שמרו על מרחקים של 2 מטרים, עם זאת מהתמונות שהגיעו מהמקום נראה שרוב המשתתפים הקפידו על עטיית מסכות. לנוכח ההתקהלות, ההספדים הופסקו אך מסע ההלוויה נמשך כסדרו. בשלב מסוים החלו עימותים במקום בין השוטרים למשתתפים בהלוויה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כוחות המשטרה שהוצבו במקום קראו למשתתפים להישמע להוראות, לשמור על הסדר הציבורי וכן להקפיד על קיום הנחיות משרד הבריאות. מוקדם יותר היום הודיעה המשטרה שהיא תיערך בכוחות גדולים לקראת מסע ההלוויה. על פי המשטרה, הם אישרו השתתפות של 300-400 אנשים, אך בפועל, לפי ההערכות הגיעו למסע ההלוויה יותר מ-5,000 משתתפים.

עם פרסום התמונות, תקף יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן את המשתתפים. "מופתעים? גם אני לא", כתב. "התמונות שאנחנו רואים מבטאות יריקה בפרצוף של מדינה שלמה. המגזר החרדי מנסה להגיע לחסינות עדר בגלל ממשלת היעדר והכניעה של ביבי והרזרבי למפלגות החרדיות. היעדר הנהגה, היעדר תקציב, היעדר החלטות, היעדר מדיניות, היעדר אכיפה".

הלוויית האדמור  מפיטסבורג באשדוד (צילום: C Live)
הלוויית האדמור מפיטסבורג באשדוד | צילום: C Live

"בשעת מלחמה צריך לקחת אחריות ולא להתנער ממנה בכל הזדמנות אפשרית", הוסיף ליברמן. "כדי לשקם את הבריאות והכלכלה ולסיים את הסגר בהקדם, נתניהו והמפלגות החרדיות חייבים לעבור לספסלי האופוזיציה. ויפה שעה אחת קודם".

עימותים בין המשטרה לחסידים באשדוד (צילום: מוטי זילברברג)
עימותים בין המשטרה לחסידים באשדוד | צילום: מוטי זילברברג

ראש העיר אשדוד יחיאל לסרי התייחס מוקדם יותר היום לפטירתו של האדמו"ר: העיר אשדוד אבלה ומרכינה ראש, עם פטירתו של כבוד קדושת האדמו"ר מפיטסבורג, מחשובי האדמו"רים בדורנו. תנחומיי הכנים אישית ובשם חברי מועצת העיר ותושבי העיר, לרבנית שתחיה לילדיו וכל ציבור צאן מרעיתו באשדוד וברחבי מדינת ישראל והעולם.