אירועי הגשם החריגים של היממה האחרונה הכו קשות בכמה ערים ברחבי הארץ, כשנדמה שהוד השרון הייתה בצמרת הישובים שנפגעו באופן החריף ביותר – עם הצפות עצומות ברחבי העיר. אמיר כוכבי, ראש עיריית הוד השרון, שתיעודו הבוקר הפך ויראלי ברשתות החברתיות, התראיין ל"מהדורה ראשונה" וסיפר על הנזקים: "צריך להבין שהמציאות השתנתה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אנחנו מסיימים עכשיו לפנות רכבים שנתקעו באמצע הכביש, לפנות קולטנים של נחלים – כדי שברגע שתהיה מערכת נוספת נצא ממנה בצורה טובה", אמר כוכבי. "נערכנו למערכת גשם כזו שהיא גם רציפה וגם חזקה. אומנם היא הייתה חזקה יותר ממה שציפינו, אבל במהלך הלילה כשירדו כ-50 מ"מ של גשם הצוותים שלנו היו בשטח ולא נרשמו יותר מידי הפתעות".

ראש עיריית הוד השרון אמיר כוכבי תועד ע"י התושבים ב
אמיר כוכבי בתוך השלוליות

"המערכת השנייה של הבוקר, עם כ-70 מ"מ בתוך שעה וחצי-שעתיים – הביאה להצפה של הנחלים ולסתימה של מערכת הניקוז". באשר לטענות כלפי היערכות הרשויות המקומיות לאירועים מסוג זה, כוכבי הסתייג – והאשים דווקא את גורמי הטבע: "צריך להבין שמשבר האקלים הוא משהו אמיתי, כך גם הבנייה המאסיבית של השנים האחרונות. בשנתיים האלה השקענו מילוני שקלים בתחזוקת התשתיות, ובכל זאת ההצטברות של ימי גשם חריגים והפגיעה ביכולת החלחול והניקוז הטבעית אלה הגורמים המשמעותיים ביותר לחזרה של המקרים האלה".

כוכבי גם התייחס לתמונתו שפורסמה היום ברשת, שהפכה תוך זמן קצר לוויראלית: "טרם נחשפתי להיקף התופעה, אני עוד ברחוב שבו היה האירוע הכי משמעותי. אבל זה נחמד ואפשר לצחוק על זה עכשיו כשהכל נגמר ובלי נפגעים בנפש".

הצפות בהוד השרון (צילום: N12)
ההצפות בהוד השרון | צילום: N12
הצפות בהוד השרון (צילום: N12)
ההצפות בהוד השרון | צילום: N12

הגשמים הכבדים שירדו בהוד השרון היום הביאו את צוותי ההצלה לחלץ תושבים ולפנות גני ילדים שנמצאו בסכנה. 40 ילדים ועוד 6 תושבים נוספים פונו בעקבות אירועי ההצפה. הצפות נרשמו גם באזור מחלף גלילות, וכן באשקלון, בבני ברק, ברעננה ברמת השרון וגם בשכונת רמת אביב שבצפון תל אביב.