משבר הקורונה בבתי האבות: לאחר שבגל הראשון ישראל התמודדה עם מספר גדול מאוד של קשישים מבתי אבות שנפטרו, דווקא עכשיו, בעיצומו של הגל השני - מצמצמים את כוח האדם בהם. אנחנו מביאים הערב הקלטה של פרופ' נמרוד מימון, ראש מטה מגן אבות ואמהות שחושף: "ירדנו מ-60 ל-3 אנשים במנהלת". במקביל, הוחלט על הקמת מערך בדיקות שבועי למטפלים במוסדות הסיעודיים, במטרה לצמצם את ההדבקה בהם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מדובר על למעלה מ-25 אלף מטפלים, שיעברו החל ממחר בדיקת קורונה אחת לשבוע. ההחלטה, לפי פרופ' מימון, ראש מטה מגן אבות ואמהות, נבעה מתוך ההבנה שמקור ההדבקה המסוכן ביותר לקשישים בבתי האבות הסיעודיים הוא המטפלים עצמם, שבאים עמם במגע הקרוב ביותר באופן קבוע.

בינתיים, קיצוצים משמעותיים במערך המיוחד שהוקם מטעם המדינה לבלימת ההדבקה והתמותה בקרב האוכלוסייה המבוגרת. "חמ"ל אבות ואמהות" הוקם בחודש אפריל, ונועד להתמקד בהתפרצות המגפה בבתי האבות באופן ספציפי.

קשישים קורונה מסכה גן משחקים ירושלים
מערך ההגנה על אוכלוסיית הקשישים: ירד מ-60 איש ל-3 בלבד | צילום: יונתן זינדל פלאש 90, יונתן זינדל, פלאש 90

אנחנו מביאים הערב תיעוד של פרופ' נמרוד מימון, שעומד בראש המטה המיוחד, בדברים שאמר בנושא במהלך כנס של העמותה לגריאטריה בתחילת השבוע: "המסגרת שנקראת 'מגן אבות ואמהות' מבוססת כרגע על כוח אדם דליל לגמרי".

הוא אמר את הדברים בתגובה לדברי מנהלי מוסדות, שמציפים בפניו קשיים בטיפול בשטח. "המקל עבר ממנהלת של 60 ל-3 אנשים בתוך שבוע-שבועיים". הוא הוסיף: "המקב הזה נפל, והוא עכשיו על הרצפה".