הלחץ הציבורי עובד? חלק מההגבלות החדשות נכנסו רק היום (שלישי) לתוקף וכעת יו"ר ועדת הקורונה ח"כ יפעת שאשא ביטון מבקשת למתן חלק מהן מתוקף סמכות הועדה. בין היתר מבקשת שאשא ביטון לבטל את המגבלה של 30 איש בלבד בחוץ במסעדות, וכן מבקשת לקבל הבהרות על הסיבה לסגירת מכוני הכושר והבריכות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

שאשא ביטון מתכוונת לכנס את הוועדה עוד הערב כשבסמכותה לבטל או לשנות את החלטת הממשלה שהתקבלה. על פי גורמים בכנסת חברת הכנסת תבקש הבהרות בשאלה מדוע לא ניתן לפתוח את חדרי הכושר תחת מגבלות של ריחוק חברתי.

מכון כושר
מדוע נסגרו במקום לפתוח במגבלות? | צילום: Centuryon

נזכיר כי על פי החקיקה, לוועדת הקורונה הסמכות לשנות את ההגבלות אך לאחר מכן יכולה הממשלה שוב לאכוף את סמכותה ולהצביע על העניין במליאת הכנסת.

בנוסף לחדרי הכושר והמסעדות, הוטלו הגבלות כמעט על כלל תרבות הפנאי בארץ. בתוך כך - מועדנים וברים לא מורשים לפתוח החל מהיום, מופעי תרבות יבוטלו והתכנסויות והתקהלויות הוגבלו ל-20 משתתפים. התפילה בבתי הכנסת הוגבלה גם היא ל-19 איש. משרדי הממשלה יעברו למתכונת אחרת, כך ש-30% מהעבודה תתבצע מהבית.

בעקבות סיכום בין שאשא ביטון לראש הממשלה נתניהו הצו שמורה על סגירת אולמות אירועים ייכנס לתוקפו רק מחר בבוקר. המשמעות: מי שמתחתן הערב (שלישי) עוד יכול לקיים אירוע באולם (עד 50 איש).

חתונה
ממחר - סגירת אולמות האירועים | צילום: 123rf

החוק שיאפשר לממשלה לקבוע תקנות קורונה חדשות שייכנסו לתוקף מיידית, ללא צורך באישור מליאת הכנסת, אושר הלילה. לאחר דיון קצר בוועדת הקורונה של הכנסת עלה הדיון להצבעה במליאה ואושר ברוב של 29 מול 24. עוד אישרה המליאה את הגדלת הקנס על אי עטיית מסכה ל-500 שקלים. במענה לביקורת האופוזיציה על אישור "חוק עוקף כנסת" אמרה יו"ר ועדת הקורונה שאשא-ביטון: "אנחנו בתקופה קשה שבה צריך לקבל החלטות מהר. הכנסת תמשיך להיות חשובה".