בסוף השבוע האחרון יצאה המשטרה במבצע מסיבי במועדונים, ברים, מסעדות ואולמות אירועים – כדי לוודא שכולם עומדים בהנחיות משרד הבריאות. אולם לבת המצווה שנערכה באולם יוקרתי באזור השפלה ביום חמישי בלילה, הגיעו יותר מאלף אורחים. החוגגת היא בתו של איש עסקים אמיד, ומפורסמים רבים עלו לבמה בזה אחר זה; אייל גולן, משה פרץ, ליאור נרקיס, סטפן לגאר ועוד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בזמן ההופעות התגודדו מאות אנשים סביב הזמרים ללא מסכות וללא שמירה על מרחק סביר זה מזה. אחת מעובדות האולם ניסתה להסביר לתחקירנים שלנו את הדרך בה התארגן האולם לטובת האירוע הנוצץ: "הם עשו את זה במלא קפסולות של הושבה", אמרה. "יש כאלה שיושבים בקבלת פנים, חלק באולם, וחלק באולם השני. ממש פיצלו את כולם".

רגע לפני שעזבו את האירוע התחקירנים שלנו נתקלו בשוטרים, שהיו עסוקים במבצע אכיפה. כשהתחקירנית סיפרה להם כמה אנשים יש באולם, השיב השוטר כי "האירוע בבדיקה" והוסיף: "אנחנו כל פעם נכנסים ובודקים אם זה מחולק שם. אנחנו בקשר עם בעל האולם ובעל האירוע. משתדלים כמה שיותר, זה מאוד דינמי וגמיש. אנחנו עוברים ונותנים מסכות, מנסים לא לאכוף ולא להרוס את האירוע".

במבצע מסיבי של המשטרה במהלך כל סוף השבוע נרשמו יותר מ-8,000 דו"חות. בין היתר, על אי עטיית מסכות, הפעלת אולמות אירועים בניגוד להנחיות ועל הפרת בידוד.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "במהלך סוף השבוע האחרון נרשמו יותר מ-8,000 דוחות ונערכו על ידי שוטרים ביקורות באלפי בתי עסק, מוקדי בילוי ואולמות אירועים. המשטרה לא מהססת לסגור בתי עסק שפירים את התקות לאחר שהוזהרו".

"לצד מגוון מאמצי האכיפה וההסברה, לא יכולה להיות נוכחות רצופה וּקבועה של שוטרים בכל ערב ובכל אולם אירועים, והאכיפה מתבצעת מול בעלי האולמות תוך מציאת האיזון שבין העמידה בתקנות לבין קיום האירוע".