"היית שמש לעולם, היה בך אור שאליו כולם התמכרו": בליווי בני משפחתה הקרובים ביותר, ובהם דידי בעלה ושלוש הבנות, הובאה היום (שני) מירית הררי למנוחות לאחר שהלכה לעולמה אתמול בתום מאבק במחלת הסרטן. בשל מגבלות הקורונה, ההלוויה מתקיימת במתכונת מצומצמת ביותר בבית העלמין במושב בני ציון, חרף ההשראה שהעניקה מירית לכל כך הרבה אנשים במהלך המאבק. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הזמר ישי ריבו מילא אחר צוואתה של הררי ושר בלוויה את שירו "הלב שלי" כפי שביקשה. מאחוריו, לצד קברה של מירית ז"ל, ישבו בני המשפחה ועטפו אחד את השני בחיבוקים ובדמעות. 

 

הלוויית מירית הררי (צילום: N12)
הלוויית מירית הררי | צילום: N12

"מיריתי שלי, איך מספידים אישה כמוך", ספד לה בהלוויה דידי בעלה. "היא הייתה מישהי כל כך נוכחת ונמצאת. לא מספיד אותך אהובתי. אני מנצל את המילים להגיד תודה על החיים הנפלאים שהענקת. שלוש בנות מושלמות. תודה על החוכמה שכיוונה אותי כשהייתי מבולבל. שומע את הקול שלך באוזניים. שומע את הצחוק שלך. צריך להגיד את האמת - את השמש. יש בך אור שכולם התמכרו אליו". 

הלוויית מירית הררי (צילום: N12)
הלוויית מירית הררי | צילום: N12

הררי בחר לצטט מתוך השיר של חנן בן ארי: "אז אמרת לי ואז אהיה כמו שמש לעולם. אהיה כמו ציפור נודדת במרחב. אהבת את השיר. את שמש, ועכשיו את ציפור נודדת במרחק. יכולתי עוד שעות וימים לספר. השראה שאין כדוגמתה. מיריתי, לא ניפרד אהובתי. נפרדים מהגוף והנשמה חיה בתוכנו כל יום. מיריתי אהובה לכי תהיי מלאך כמו שהיית בחייך. עוד ניפגש ואני אוהב אותך". 

בתה אבישג כינתה את אמה, "אחות רביעית וחברה טובה" וספדה לה בשם האחיות: "כמה פעמים דמיינתי את הרגע בראש בשנתיים האחרונות והדחקתי את המחשבה. מה עושים כשאי אפשר להדחיק והמילים לא יוצאות. תודה שהיית אמא. תודה שהיית אחות רביעית וחברה הכי טובה. מורת דרך להיות טובות, אמיתיות ואוהבות. לא החסרת מאיתנו כלום. היית לנו אור מכוון. סליחה שלא יכולנו לעצור את הקשיים שעברת. נרגיש אותך בכל יום. תמיד תהיי איתנו".

מירית הררי. אוגוסט 2020 (צילום: אינסטגרם)
הררי ז"ל, באוגוסט | צילום: אינסטגרם
מירית הררי ז"ל
מירית הררי במהלך מאבקה במחלה