מחאת התרבות יורדת לכביש: אנשי תעשיית התרבות שיבשו הבוקר (רביעי) את תנועת הרכבים בכניסה לירושלים ומשם המשיכו וחסמו את הכניסה למשרד האוצר. המחאה באה על רקע התעלמות הממשלה לדבריהם, מהמצב הכלכלי הקשה שאליו נקלע הענף ובייחוד מוסדות התרבות הלא מתוקצבים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כ-200 מפגינים מחו בכניסה למשרד האוצר בליווי מכונות הנשמה ומיטות אשפוז וצועקים "הנשמה או מלחמה". על פי מארגני המחאה, למעלה מ-60 משאיות של חברות תאורה וסאונד השתתפו הבוקר בחסימת התנועה בכניסה לירושלים ושיבשו את התנועה בסמוך לשער הגיא, זאת כחלק מ"שבוע הזעם" של תעשיית התרבות והאירועים הלא מתוקצבים. 

מחאת אנשי התרבות בכנסת

מהמשטרה נמסר כי "כוחות משטרה פועלים ברחוב קפלן בירושלים לשמירה על הסדר הציבורי, ובתוך כך עצרו/עיכבו 2 חשודים שהפרו את הסדר ותקפו שוטר שנזקק לטיפול רפואי במקום. המשטרה שבה ומדגישה שלצד קיום מחאות תפעל לשמירה על הסדר הציבורי".

מאז יום ראשון שוהים כמאה מחברי מטה המאבק באוהל מחאה והבוקר כאמור הם החלו בחסימת הכניסה לירושלים ומתכוונים להתקדם בנסיעה איטית לעיר. החל מהשעה 10:00 מתקיימת הפגנה מול הכנסת ולאחר מכן יחלו המוחים בצעידה לעבר משרד ראש הממשלה בעיר.

מפגינים מול שביל הכניסה לכנסת

מאחורי החסימות עומדים חברי "מטה המאבק להצלת עולם התרבות והאירועים הלא מסובסדים ולא מתוקצבים", שלטענתם המדינה מתעלמת מהמשבר הכלכלי שאליו נקלעה התעשייה בעקבות התפשטות נגיף הקורונה. זאת לא הפעם הראשונה שאנשי ענף התרבות חוסמים כבישים ומשבשים את התנועה. בתחילת השבוע נרשמו עומסי תנועה כבדים בכביש המוביל לירושלים לאחר שמשאיות חסמו את האזור

מחאת ענף התרבות: חסימת הכניסה לירושלים‎
מחאת ענף התרבות: חסימת הכניסה לירושלים‎ | צילום: none, החדשות 12

גם פתיחת מוסדות התרבות המתוקצבים שאמורים היו להיפתח במתכונת מצומצמת של עד 500 איש ובהיקף של 75% מתפוסת האולם נדחו למועד לא ידוע. ולפי שעה לא ברור מתי יוכלו בעלי אולמות המופעים ובתי הקולנוע לפתוח את שעריהם.

מחאת אנשי התרבות

ביום חמישי האחרון, הבעלים של מועדון הבארבי בתל אביב, שאול מזרחי, סיים את שביתת הרעב שלו שנמשכה 5 ימים, מחוץ מעונו של ראש הממשלה נתניהו בבלפור. שביתת הרעב הופסקה לאור מתווה חדש לפתיחת הבארבי, שסוכם לאחר שיחות עם שר התרבות חילי טרופר ומנכ"ל המשרד יוסי שרעבי. "בפועל, ב-17 לחודש אנחנו פותחים במתווה שמתאים לנו כרגע במגבלות היכולת והמצב של הקורונה", אמר מזרחי בתגובה. אך כאמור, אחרי העלייה בנתוני התחלואה - המתווה בוטל ולא ברור עדיין מתי בכל זאת תחזור תעשיית התרבות לפעול.