ראש הממשלה בנימין נתניהו יערוך היום (שני) בשעה 12:00 דיון בנושא מתווה השבת בתי הספר לפעילות. ההנחה היא כי הלימודים ייפתחו תחילה באופן חלקי בלבד. במכתב ששלחו, דרשו ראשי המעסיקים במשק ויו"ר הנהגת ההורים הארצית מראש הממשלה להחזיר את מערכת החינוך לפעילות מלאה מיד לאחר יום העצמאות: "למעסיקים אין יכולת להפעיל את המשק כשהילדים לא בבתי הספר".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

על המכתב חתומים התאחדות התעשיינים בישראל, איגוד לשכות המסחר, התאחדות חקלאי ישראל נשיאות המעסיקים והעסקים בישראל והנהגת ההורים הארצית. "השארת תלמידי הכיתות הנמוכות והגנים בבתיהם, מביאה לנזק כלכלי משוער של 450 מיליון שקלים ליום למשק", כתבו נציגי המעסיקים וההורים. "ללא פתיחת מערכת החינוך באופן שוטף, המשבר הכלכלי רק יחמיר ואיתו גם היקף המובטלים. פתיחת העסקים לא מתאפשרת כאשר חלק גדול מכוח העבודה לא מסוגל לצאת מהבית".

מדינה בדרך להשבתה (צילום: דוד כהן, פלאש 90)
בתי הספר ישובו לפעילות? | צילום: דוד כהן, פלאש 90

המעסיקים וההורים טוענים כי פתיחת הלימודים באופן חלקי כמתוכנן תאלץ בהכרח הורים להישאר בבית לשמור על ילדיהם ולהמשיך לקבל דמי חל"ת. על כן הם דורשים את פתיחת הלימודים באופן מלא ומידי: "לפתוח את מערכת החינוך מיד לאחר יום העצמאות באופן מלא במתכונת חירום בגילאי גן ועד כיתות ג' ולאפשר לתלמידי התיכון בכתות י"א-י"ב להיערך כראוי לבחינות הבגרות. הכול בהתאם להנחיות משרד הבריאות. אנו קוראים לעצור את דימום המשק הנגרם כתוצאה מההשבתה הזו".

"יש לפעול בצורה חכמה וניתן לנקוט בצעדי זהירות ולפצל כיתות באמצעות מתנ"סים, אשכולות פיס", כתבו. "מדינת ישראל מתמודדת עם אחד המשברים הכלכליים החמורים ביותר במאה השנים האחרונות. משבר זה מחייב את כלל הגופים לפעול יחד ולמצוא פתרונות יצירתיים".