גם התיירות חוזרת לשגרה? השבוע יתקיימו לראשונה דיונים בין בכירי משרד הבריאות לבין נציגים מענף התיירות לקראת פתיחת צימרים ומלונות ברחבי הארץ. על פי התכנית שהציג משרד התיירות, צימרים ומקומות אירוח עם שירותים ומטבחון בכל חדר כמו כפרי נופש ודירות Airbnb יהיו הראשונים להיפתח ואחריהם בתי המלון. המלונות כבר מתכוננים לקבל אורחים בחג השבועות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

למרות שאין תאריך משוער להקלת ההגבלות על בתי המלון, רשתות המלונות מכינות את עצמן לפתיחה כבר בקרוב. ברשת ישרוטל מתכננים בשלב הראשון לפתוח 3 מלונות הבנויים באופן שניתן לארח בהם בצורה נפרדת: מלון בראשית במצפה רמון, מלון מצפה הימים בגליל ומלון רויאל גארדן באילת.

בינתיים, במלון קלאב הוטל אילת כבר פתוחים לעסקים, ופועלים במתכונת מותאמת למצב תחת תנאי ניקיון וחיטוי ואפשרות הזמנת טייק אווי בשיתוף פעולה עם מסעדות מהעיר אילת.

תיירות ים המלח
צילום: באדיבות ברקליס

במלון סטאי כנרת ומלונות הרברט סמואל הריף אילת, מילוס ים המלח ומלון הבוטיק "בית בגליל" מתכננים לקבל שוב אורחים החל מ-28 במאי, ערב חג השבועות. "נוכח מיקומם והמבנה הייחודי של המלונות, אנו מאמינים שהם בתי המלון האולטימטיביים לאירוח בתקופה זו, וכל זאת תוך הקפדה על הכללים המחמירים והנחיות משרד הבריאות", נמסר בהודעה מטעם בתי המלון. "לאורחים שיגיעו כדי לנוח ולהירגע אחרי שבועות ארוכים של הסגר, מובטח שמעבר להנאה מחופשתם, הם יוכלו להיות שלווים בכל הקשור לדרישות הסטריליות וכן להקפדה על קיום ההנחיות".

בתי המלון אמרו כי לאורחים תינתן האפשרות לקבל את הארוחות ישירות לחדרם באמצעות שירות חדרים, או לאכול במסעדת המלון עם הגשה לשולחן וללא מזנונים. "לכולם מובטחת הגשה והושבה בהתאם לתנאים המחמירים של משרד הבריאות", נכתב בהודעה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בישיבת הממשלה האחרונה כי בקשתו של השר יריב לוין לחידוש התיירות תישקל לאחר יום העצמאות. ענף תיירות הפנים בישראל מעסיק כרבע מיליון איש, אחראי להכנסות של 22 מיליארד שקלים ונותר משותק מתחילת המגפה.