מלבד השעמום הגואה שהביאה איתה מגפת הקורונה, הפחד, הבדידות, מריבות בין המשפחה והאבטלה הגואה – היא הביאה איתה דבר נוסף: עלייה במשקל. אזרחים רבים נשארים בבידוד בבתים, בלי לקום מהספה, ופותחים את המקרר יותר מהרגיל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

השבוע פרסם משרד הבריאות תחזית לפיה חצי מהאוכלוסייה בישראל תעלה במהלך הסגר כ-5 ק"ג, וזה עוד מבלי שמישהו יודע מתי התקופה הזאת תסתיים.

ירדן לוי מספרת על ההרגל החדש שהגיע יחד עם התקופה הלא פשוטה ועל הקרבה למקרר: "הוא נפתח לפחות בשעה 3-4 פעמים, אם לא יותר. שלא נדבר גם על המגירות". היא מספרת כי עכשיו היא אוכלת לא מעט שוקולד ומאפים, דברים שלדבריה פעם לא הייתה נוגעת בהם.

"אני חושבת שהעליתי מאז הקורונה לפחות 7 קילו אם לא יותר. אני מאוד מפחדת לעלות על המשקל ולגלות את האמת המרה", הוסיפה.

"כדאי לשים קדימה רצועות של ירקות, תפוחי עץ ופירות חתוכים, כדי שהדבר הראשון שרואים יהיה הדבר הראשון שאוכלים", מציעה דיאטנית הספורט ענת מטיאש.

מלבד הניסיון להפחית באכילה לא בריאה, את "הקרב" הזה אי אפשר לנצח אם לא קמים מהספה. עינת טל נלחמת גם היא בעלייה במשקל בתקופת הקורונה, אך לא מוכנה לקבל זאת כגזירת גורל. עוד סיפרה טל: "קודם כל החלטתי לקחת דילגית ולקפוץ 1,000 קפיצות ביום. הדבר הנוסף הוא בגלל שיש לנו מדרגות, אז אני מנסה כמה שאפשר לחסוך במעלית ולרדת".

מאמנת הכושר אירה דולפין מציעה: "בלי ששמתם לב הדברים שיש לכם בבית, הדברים הכי טריוויאליים: הכיסא, הדרגש, המטאטא – זה אמצעי הכושר שלכם, אפשר לעשות כושר עם הכל".