התפשטות הקורונה: במהלך השבועיים האחרונים דווח במוקד הקורונה של משרד הבריאות על 8 מקרים שבהם מתאמנים במכון הכושר "לזוז", הממוקם ברחוב המלך ג'ורג' 22 בירושלים, אובחנו כחולי קורונה. הבוקר (ראשון) פרסם משרד הבריאות את התאריכים שבהם שהו החולים בחדר הכושר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המתאמנים שאובחנו כחולים בנגיף התאמנו במכון הכושר "לזוז" בימים: 1 ביוני עד 8 ביוני, ובנוסף ב-10 ביוני. השעות שבהן שהו הנדבקים בחדר הכושר מפורטות באתר משרד הבריאות.

"כל מי שהיה במכון הכושר בשעות ובימים הנקובים מתבקש להיכנס לבידוד ל-14 יום מאז התאריך האחרון שבו היה במגע עם חולה", נמסר ממשרד הבריאות. "אם מופיעים תסמינים, ובהם חום, שיעול, קוצר נשימה ואובדן טעם וריח, יש לפנות לרופא המטפל ולהידגם לקורונה".

גבר על הליכון (צילום: 123rf)
צילום: 123rf

בתוך כך, הבוקר פורסמו נתוני התחלואה בישראל מאז אתמול בחצות. על פי הנתונים, אובחנו 36 חולים נוספים מאז הלילה. מספר המאובחנים מאז פרוץ הנגיף בישראל עומד על 19,008 ומתוכם 15,360 כבר החלימו. עוד עולה מנתוני משרד הבריאות כי רוב החולים החדשים לא נדבקו במוקדי ההתפרצות.

230 ישראלים נדבקו בערים והיישובים בכל רחבי הארץ ואילו רק 87 ביישובים שנחשבים כמוקדי התפרצות. נתון זה מדאיג את מערכת הבריאות ומלמד על פיזור נרחב של הנגיף בישראל. 3 ישראלים שהגיעו מחו"ל הביאו איתם הנגיף ומספר דומה של מאובחנים חיובים הם דיירים במוסד לטיפול ארוך טווח כמו דיור מוגן או הוסטל לבעלי צרכים מיוחדים.