רשות התחרות הודיע היום (ראשון) כי היא בודקת את התנהלות הרשתות הגדולות שהחליטו שלא לפתוח את החנויות ברחבי הארץ במחאה על חוסר הסיוע מהמדינה. ברשות מסרו כי נשלחה היום דרישת נתונים "במטרה לוודא שפעילות הקמעונאים אינה עומדת בסתירה להוראות הדין".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

כ-400 חברות - רשתות אופנה, בתי קפה, מסעדות וכלי בית - הודיעו על שביתה עד שיוצע מתווה פיצויים גם לחברות הגדולות על הנזקים שנגרמו להן כתוצאה ממשבר הקורונה. בין הרשתות: קבוצת פוקס, קסטרו, הודיס, קפה קפה, לנדוור, גרג, בנדיקט, המשביר לצרכן, אופטיקנה, H&M ועוד. הרשתות הודיעו שלא יפתחו את סניפיהן, גם אם הם ממוקמים במרכזים מסחריים פתוחים. ברשות התחרות הודיעו כי יבדקו את התיאום בין החברות: "ככל שתוצאות הבדיקה יעלו כי המעשים היו עלולים לפגוע בתחרות באופן שמפר את הוראות החוק – הרשות לא תהסס לנקוט בפעולות אכיפה".

עו"ד מתן מרידור, שמייצג את צוות הפעולה של הרשתות הקמעונאיות: "רשות התחרות פנתה לצוות הפעולה של הרשתות הקמעונאיות בדרישה לקבל נתונים לקבל פרטים בהמשך לפרסומים היום. הצוות שפועל תחת ייעוץ משפטי הדוק ישיב לבקשה. ראוי לציין כי לפני מספר ימים התירה רשות התחרות לוועד הפעולה של הרשתות לנקוט בצעדי מחאה נגד הממשלה, על מנת להסדיר את נושא הסיוע לרשתות בעקבות משבר הקורונה. הממונה הבהירה לוועד, באופן חריג, שבעת הזאת התארגנות ופעולות כאלו יכולות ליהנות מהגנה במסגרת החוק, ובלבד שהוועד יוודא שההשבתה ושאר פעולות המחאה נעשות באופן שעומד בגדרי חוק התחרות הכלכלית".