במהלך שידור חי הערב (שני) במהדורה המוקדמת, פרץ עימות בין פרופסור אבי שמחון, יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה ויועצו של נתניהו, להראל ויזל, מנכ"ל ובעלים של קבוצת "פוקס". הוויכוח בין השניים נסוב סביב אסטרטגיית היציאה ממשבר הקורונה, הנזק שנגרם לעסקים בישראל וחוסר השקיפות מצד משרדי הממשלה בשאלה – מהי הנקודה בה המשק יתחיל לחזור לפעולה?

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"על אסטרטגיית היציאה חשבו וחושבים, אמר פרופסור שמחון. "זה לא חוכמה לבוא עם תכניות טובות. בסוף צריך להתאים את התכניות למציאות – וזאת מציאות שלא עברנו אף פעם". הראל ויזל, אמר בתגובה: "הבריאות חשובה לי יותר מהכל, אבל צריך להחליט על פתיחת המשק – ולהודיע 10 ימים קדימה. משרד הבריאות יודע מה התאריך בו אפשר לפתוח את המשק – תשקפו לנו את זה, שכולם יהיו מוכנים".

בתגובה, השיב שמחון: אני לא יכול לדעת מה יקרה ביום ראשון, אני יכול לדעת מה שקרה עד עכשיו. חלה ירידה, עכשיו התייצבנו בין 300 ל-400 חולים ביממה". ויזל התפרץ בסערה: "אני מייצג 400 רשתות. ביום הראשון באתי ואמרתי שאנחנו הולכים למשבר בריאותי וכלכלי עצום, אני שואל – לראש הממשלה נתניהו אין חמלה? לאנשים אין כסף לתת מחר בבוקר לעובדת בחל"ת שצריכה טיפול שיניים".

"נכון שיש פה משבר מאוד מאוד קשה שהרבה אנשים נפגעים ממנו", אמר פרופסור שמחון. "דרך אגב, הבעיה איתך היא שאתה מאוד מאוד עשיר ומצליח, ונמצא בסוף התור. אנחנו מתחילים מלמטה, עד עכשיו נתנו להם 150 אלף שקלים. אתה יכול לחכות עוד שבוע שבועיים". ויזל הרים את קולו, ואמר: "אל תגיד לי שאני עשיר. אתה יותר עשיר ממני, אני וויתרתי על השכר שלי ואתה מקבל את השכר שלך. איזה מן סגנון זה לקרוא לי עשיר?"

שמחון השיב לו: "זאת לא מילת גנאי, תשתוק שנייה. מה שרציתי להגיד זה שיש סדר עדיפויות. מתוך ה-80 מיליארד שקל כבר הוציאו 25 מיליארד שקלים. קודם כל נותנים למי שמקבל פחות ממך - ותורך יגיע. אנחנו נגיע גם לעסקים המאוד גדולים שאתה שייך אליהם".