פרסום ראשון: ועדת הבדיקה שמינה שר החינוך גלנט אחרי סערת התלמידה בת ה-7 שנאלצה להישאר בתחתונים בבית הספר קבעה שעל המורה היה "לגלות גמישות" לאור גילה הצעיר של התלמידה והחומרה המועטה ב"הפרת המשמעת". עם זאת, לפי הדוח, שפורסם הערב (חמישי), משרד החינוך קיבל את גרסתה העובדתית של המורה לפיה האם אישרה לילדה להחליף את השמלה בחולצה וכן אמרה שלילדה יש מכנסיים מתחת לשמלה.

לקריאת הדוח המלא של ועדת הבדיקה במשרד החינוך, לחצו כאן

צוות הבדיקה של משרד החינוך סבור שמדובר באירוע מורכב והגדיר אותו "אירוע מצער ומיותר שגרם לפגיעה רבה בתלמידה, משפחתה במחנכת ובבית הספר". 

מפרטי חקירת האירוע עולה שביום שני בת ה-7 הגיעה ללא תלבושת תקינה של בית הספר. המחנכת קיימה שיחה עם האם וביקשה ממנה להגיע לבית הספר כדי שתחליף את בגדיה. האם, מצידה, טענה שהיא בדרכה ללימודים. המחנכת בתגובה הציעה לתת לילדה חולצת בית ספר נקייה. באותה העת היא שאלה את האם אם לתלמידה יש מכנס תחת השמלה.

בדוח של משרד החינוך הובהר כי האם אמר שלילדה יש מכנסיים תחת השמלה והיא מאשרת לתת לילדה את חולצת התלבושת של בית הספר. הילדה החליפה באופן עצמאי את הבגדים וחזרה לשיעור. לטענת המורה, הילדה לא התלוננה ולא קיבלה תגובות שליליות על הופעתה.

מבדיקת משרד החינוך עולה כי התלמידה נכנסה לכיתה והתיישבה במקום, והמחנכת לא בדקה את אורך המכנסיים שהילדה לבשה מתחת לחולצה. לפי משרד החינוך, המורה לא עשתה זאת מטעם צנעת הפרט, דברי האם שלילדה יש מכנסיים וכן כי החולצה הייתה במידה גדולה והסתירה את המכנסיים/תחתונים.

השר יואב גלנט נכנס לתפקידו כשר החינוך
שר החינוך יואב גלנט | צילום: החדשות 12

בסיום היום הגיעה האם לשער בית הספר כדי לאסוף את ביתה. היא צעקה לעבר המחנכת ותקפה אותה בשמות גנאי. המחנכת מצידה פנתה לאם בניסיון לשוחח עמה ולהגיע לדיאלוג, אך האם סירבה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות