בשורות טובות לקראת ערב החג: לאחר שבשבוע שעבר העריכו במשרד האוצר והחקלאות כי קיים מחסור של מיליוני ביצים בישראל, נראה כי נפתר המשבר. אונייה אחת שהביאה ביצים מספרד הגיעה הבוקר (ראשון) לנמל אשדוד ואונייה נוספת צפויה להגיע לחופי הארץ ביום שלישי הקרוב, יום לפני הסדר. פריקת הביצים ושילוחן ייעשו במהירות, וחלק מהסחורה צפויה להגיע עוד היום לרשתות המזון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המחסור החמור בביצים נבע בעיקר עקב הקושי בייבוא על רקע משבר הקורונה. בשל כך, הורו ביום שישי האחרון ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון על סבסוד לייבוא ביצים מאירופה. האוניות של חברת "בורכרד ליינס" שנרתמו למשימה הסיטו את מסלולן המקורי, כאשר האונייה הראשונה שינתה את סבב ההפלגה, פסחה על נמלים בדרך, והפליגה במהירות גבוהה מהרגיל.

הגבלה על רכישת ביצים
הגבלה על רכישת ביצים

לאור הדחיפות הוצב בנמל אשדוד צוות ייעודי שיפרוק את מכולות הקירור שעל גבי האוניות מיד עם הגעתן. נוסף על כך, גופי הממשלה המעורבים הציבו מערך משאיות ומרכזים לוגיסטיים, במטרה להביא להאצת התהליך והגעת הביצים לרשתות השיווק עוד היום.

אורנה הוזמן בכור, יו"ר נמל אשדוד, אמרה: "אני רוצה לציין את מסירותם הראויה להערכה של עובדי הנמל אשר מפגינים איתנות ומחויבים להמשיך ולהבטיח את פעילותו התקינה של הנמל כעורק כלכלי ואסטרטגי עבור מדינת ישראל".

ביום שישי עלה חשש של ממש בקרב תושבים בנוגע למחסור של ביצים לקראת הפסח, ובמשרד האוצר והחקלאות העריכו כי המחסור במשק עומד על כ-30 מיליון ביצים. ברשתות החברתיות תועדו אנשים מתנפלים על ביצים במרכולים ולידי N12 הגיעו דיווחים על "שוק שחור" של ממש: אנשים שמוכרים ביצים באופן פרטי - ללא ההיתרים הנדרשים לכך, ובסכומים גבוהים בהרבה מהמותר.