פרסום ראשון: שר הפנים, אריה דרעי, הודיע היום (חמישי) כי חופי הרחצה ייפתחו ביום רביעי הקרוב, ה-20 במאי. במהלך הימים הקרובים יידרשו הרשויות להכשיר את חופי הרחצה - בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

החלטת השר דרעי הגיעה בעקבות התייעצויות שקיים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, ראש המל"ל מאיר שבת, מנכ"ל משרד הבריאות בר סימן טוב וממלא מקום מנכ"ל משרד ראש הממשלה.

בשל מזג האוויר השרבי שיפקוד מחר את האזור, צפויים ישראלים רבים לבלות את היום בחופי הים. במשטרה לא בטוחים אם יצליחו לאכוף את ההנחיות שעדיין אוסרות לשהות בחופים ומסתמן כי כלל לא ינסו.

בתחילת השבוע עיריית תל אביב יפו פנתה לממשלה עם מתווה שנועד לאפשר את פתיחת חופי הים לרוחצים. לפי המתווה, שזכה לשם "ים כחול – תו סגול", תהיה הקפדה על מרחק של שני מטרים בין המתרחצים, הקפדה יתרה על היגיינה וכן פעולות הסברה בחוף עצמו. בעירייה מציינים עוד כי הציבור הרחב מגיע לחופים גם ללא האישור, והמגמה צפויה להתגבר בסוף השבוע הקרוב, שאמור להיות קיצי.

זה הזמן לים (צילום: גלעד שלמור)
צילום: גלעד שלמור

חולדאי לבר סימן טוב: "תוציא הרוחצים מהים בעצמך"

בשיחה שקיימו בשבוע שעבר מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב עם פורום ראשי הערים הגדולות הוא אמר כי הוא חושש מאוד מפתיחת החופים. ראש עיריית ת"א-יפו רון חולדאי פנה לבר סימן טוב ואמר לו: "אתה לא רוצה שאנשים ישחו בים או ישהו בחופים? אין בעיה. שמשרד הבריאות יבוא להוציא אותם. אנחנו לא יכולים להתמודד עם זה".

אחרי האמירה של חולדאי, ראשי ערי החוף נוספים הצטרפו לדעתו. בהם, ראשת עיריית נתניה מרים פיירברג, ראש עיריית הרצליה משה פלדון וראשת עיריית חיפה עינת קליש רותם.

קליש רותם אף הגדילה לעשות ופנתה הערב למשרדי הממשלה וביקשה את התערבותם בסוגיה. "הבעיה תהיה לא רק עם כניסת השחיינים המקצועיים למים, אלא עם ציבור רחב שייכנס למים מי בתמימות ומי בידיעה שהם עוברים על החוק", אמרה.