יאיר נתניהו תיעד הבוקר (חמישי) את קומת המגורים במעון ראש הממשלה בבלפור והעלה לרשתות החברתיות. נתניהו הבן תיעד בעזרת מכשיר הטלפון שלו את חדר השינה של אביו ואת המקלחת. בסרטון שעלה נראים סדקים ועובש בקירות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"כאשר מראים לתקשורת את כל הנזילות והעובש בקומה למטה בבית ראש הממשלה, הם אומרים בסדר, אבל הקומה למעלה היא המפוארת", כתב נתניהו הבן. "אז צילמתי באייפון שלי את ה״קומה המפוארת״ למעלה. בווידאו יש בין היתר את החדר שינה של ראש הממשלה והמקלחת שלו".

לאחר מכן הוסיף יאיר נתניהו: "הרבה שואלים פה 'אז למה לא משפצים'. אז ככה, מי שמחליט זה יועמ"שית משרד ראש הממשלה שלומית ברנע וחבורת הפקידים עושי דברה ודברי מנדלבליט. היא לפעמים לא מאשרת לקנות מיקרו חדש חצי שנה אחרי שהקודם התקלקל, כבר כמה שנים אין אישור למדיח חדש למרות שהתפרק כל המקדימה, ולפני שנה היא קבעה מרגע לרגע עם עצמה שלעובדי הבית אסור להכין לראש הממשלה שום אוכל, לא חביתה, לא סלט, אלא מקסימום להגיש רק כוס קפה".

עוד הוסיף: "רוה"מ היה צריך להלחם על זה במשך שבוע כדי שהוד מעלתה תחזור בה ותאשר שיכינו לו פסטה או סלט. דרך אגב חצי מהמזגנים בבית לא עובדים וראש הממשלה נמצא בסוג של סאונה ב-45 מעלות. אבל מה לעשות, שלומית לא מרשה, תשמש במאוור. עוד דבר שהוד מעלתה לא מרשה - במטבח למטה מפוצץ ג'וקים. לא קטנים, כאלה בגודל של יד. החל מ-12 בלילה שהמטבח ריק, נהיה ספארי שם ומיליון ג'וקים מסתובבים. אבל שלומית ברנע לא מוכנה להדביר. מה הבעיה בקצת ג׳וקים על האוכל זה חלבונים. צילמתי פעם את קרנבל הג׳וקים אך זה כל כך מגעיל שאני לא אעלה את זה פה אפשר להתעלף"

"ואם השם שלומית ברנע מוכר לכם, זאת היא שתפרה את אשת ראש הממשלה ושיגעה מדינה שלמה על פאקינג חמגשיות קוסקוס", הוסיף. יאיר נתניהו טען כי עשתה זאת "על בסיס 'נוהל' שהיא קבעה עם עצמה ועוד 2 פקידים (לא חוק!) ביום שנתניהו נכנס לתפקידו ב-2009, שאם יש מבשלת אסור לקנות חמגשיות (לא הייתה מבשלת ומי שלקח את החמגשיות זה הסלב)".

הסיור המצולם במעון ראש הממשלה והדוח החריף 

זאת לא הפעם הראשונה שמצבו של מעון ראש הממשלה בבלפור עולה לסדר היום הציבורי. בשנת 2015 סייר איש הטלוויזיה מושיק גלאמין, הסכמת משפחת נתניהו, בקומה הראשונה בבית ולדבריו מצבו של המעון רעוע ולא ראוי למגורים. בתיעוד שעלה לרשתות החברתיות נראה גלאמין מסייר במקום בליוויה של אשת ראש הממשלה.

בסיום הסיור אמר גלאמין: "הריצוף, הדלת, הידיות - צריך קצת לרענן. צריך להחליף ידיות לדלתות השבורות. איך לא מטפלים בדברים האלה? אם היו מחליפים את הרצפה והדלתות, כבר הבית היה נראה יותר חדש. אחר כך הייתי הולך על תאורה ווילונות". 

לפני בחירות 2015 פורסם דוח מבקר המדינה על הנעשה בבית ראש הממשלה ובו נכתב כי הוצאו מאות אלפי שקלים על מזון, ניקיון, תחזוקה ואיפור באופן לא תקין. הדוח חשף את היקף התקציב שהוקדש לעבודות תחזוקה וניקיון במעון הרשמי ואף לרכישות ריהוט חדש למבנה. הדוח אמנם אישר אז כי המבנה במצב ירוד, אך לרשות משפחת נתניהו עמדו סכומים רבים לקניית ריהוט, עבודות תחזוקה וניקיון ואף שיפוץ - כמו גם תקציב הזמנות אוכל בהיקף חריג למרות העסקת מבשלת.