האלימות באוטובוסים: לאחר שאתמול (שני) פורסם תיעוד של נוסע מקלל ומאיים על נהג המעיר לו שלא חבש מסכה, תיעוד מהיום שהגיע לידי N12 מראה אדם מאיים על נהג אוטובוס בטענה שלא נתן לו לעקוף. בתיעוד נראה הנהג מכה בעוצמה על החלון, מקלל ואומר: "אני אגיע אלייך". "חששתי שיפגע בי ולא פתחתי את הדלתות, מפחיד להיות נהג אוטובוס". נהג הרכב מסר את גרסתו גם הוא וטוען כי נהג האוטובוס סיכן את חייו בצורה משמעותית אחריה הגיב בזעם, הוא התנצל אבל עם זאת טען כי הסרטון ערוך בצורה לא מידתית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

המקרה אירע סמוך לשעה 14:00 בצהריים בפתח תקווה. נהג רכב פרטי טעה בפניה, וכשניסה להשתלב בחזרה בתנועה האוטובוס הארוך לא איפשר לו. הנהג שהתרגז עקף את האוטובוס במהירות, חסם אותו ונעצר. בתיעוד נראה נהג הרכב הפרטי צועק לעבר נהג האוטובוס, מגיע לחלון הצד ומכה עליו בעוצמה.

"זה רק קצה הקרחון", אמר הנהג. "הוא דפק על השמשה הקדמית וגם על החלון שלי עוד הרבה פעמים. הייתי בטוח שהחלון יתנפץ עליי ואחר כך הוא יגיע ויפגע בי. נהג אוטובוס אחר שהיה גם כן סמוך למקום העיר לו שהוא חוסם את התנועה והוא ניגש וניסה להרביץ גם לו. חששתי שיפגע בי, זה מפחיד להיות נהג אוטובוס".

בשלב זה התקשר הנהג למשטרה. "התקשרתי ואמרו שישלחו ניידת", סיפר. "עד שהיא הגיעה אני כבר הייתי בחניון הסופי של הקו והוא מזמן ברח. חזרתי כבר לנהוג, לצערי זה פשוט חלק מלהיות נהג אוטובוס בישראל".

הנהג שאיים בסרטון טוען - "הסרטון ערוך ומגמתי"

נהג הרכב הפרטי מצדו טוען כי לפני שניסה להשתלב בחזרה לנתיב כפי שתואר קודם, היה זה נהג האוטובוס שאילץ אותו לסטות: "בשעה אחת וחצי בצהריים נכנס לנתיב שלי אוטובוס של חברת 'אפיקים' תוך כדי שהוא גורם לי לברוח בלית ברירה לנתיב המקביל. נהג האוטובוס המשיך לסוע והשאיר אותי בנתיב הנגדי כשחיי בסכנה ורכבים באים למולי. במקרה ובנס יצאתי מזה בשלום".

נהג הרכב המשיך ואמר: "האוטובוס המשיך לסוע ואני נסעתי אחריו עד שעצר באחת מהתחנות שלו, כשעצר הנהג חסמתי אותו, ירדתי מהרכב וביקשתי את פרטיו. הנהג התנהג בגסות וסגר את חלונו, תוך כדי שהוא מסמן לי עם היד לעוף ולא היה מוכן לתת לי את הפרטי נהג שלו. כשהוצאתי מצלמה לצלם אותו ואת מספר הקו בו הוא נהג הוא קילל אותי וצילם אותי גם כן, תוך כדי שעושה תנועות ידיים של לעוף ואצבע משולשת".

הנהג הצעיר הסביר מה גרם לו להתנהג כפי שתועד בסרטון, התנצל אך הסתייג וטען כי הסרטון ערוך באופן מגמתי ומוטה: "מה שאותי הרתיח מה גם שדקה לפני הייתי בסכנת חיים. הנהג שאחראי על חיי אדם רבים נהג בצורה קשה תוך כדי שהוא מבצע לא עברה אחת. כשהסתיים המקרה הגשתי ישר פנייה לחברת אפיקים עם הטלפון והמייל שלי עם פרטי האירוע כמו שהיה אבל עד כה לא חזרו אלי. צר לי שבסרטון נראה צד כועס בזעם ואני מצר על כך, אך הסרטון ערוך ומגמתי ולא מאפיין את מה שקרה".

ארגון נהגי האוטובוסים בישראל מבית ההסתדרות הלאומית מסר בתגובה: "כל יום אירוע אלימות מעין זה יכול להיגמר ברצח הנהג ועדיין לא ראינו אכיפה וענישה מרתיעה דיה. אנו סומכים על שרת התחבורה הנכנסת שתדע להקצות משאבים למיגור האלימות בתחבורה הציבורית באופן מיידי. ברור לכל בר דעת שכל עוד האלימות נמצאת במרחב האוטובוס הציבורי לא נוכל לעולם לעצור את הנטישה ולגייס את הנהגים הטובים למקצוע על מנת לתת שירות איכותי לאזרחי מדינת ישראל. מדובר בטרור אזרחי לכל דבר ועניין והגיע הזמן שנהגי האוטובוסים יפסיקו להיות שק החבטות של מיעוט קיצוני. ארגון נהגי האוטובוסים בישראל יחד עם ההסתדרות הלאומית ימשיכו לעמוד לימין הנהגים בכל עת וזמן."