מאיה חדד, צעירה טרנסג'נדרית, הותקפה לפני כשנה וחצי ונדקרה בדירה בשכונת פלורנטין בתל אביב. לאחר שחלקה את סיפורה, היא גם נאמה במחאת הטרנסים שהתקיימה באוגוסט 2018. היום (ראשון) הודיעו חבריה כי מאיה הלכה לעולמה בגיל 27 ובטרם עת: סיבת המוות טרם התבררה.

 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

חבריה ספדו לה היום ברשת וכתבו: "בצער רב אנחנו מודיעים שמאיה נכנעה למוות", "כואב הלב", "הלם"" "לא מפסיק לכאוב" ו"שמעתי ורציתי לקוות שזה לא אמיתי".

שבוע לאחר שהותקפה התראיינה למהדורה ראשונה. "בכל פעם שאני מדברת על זה, זה מחזיר לי את האירוע וזה קצת מטלטל אותי", אמרה אז. "אני ניסיתי להוציא אותו מהבית. הבנאדם ובא התחיל לגעת בי, ואני אמרתי לו שזה לא מתאים, ואז הוא התחיל להתעצבן, להכות אותי".

הריאיון נערך יום אחרי נאומה במחאה. מאיה ז"ל אמרה אז: "אני חיה ממש בסדר גמור עם כולם, בשכונה עם החברים, אני מכבדת את כולם, אני לא מקללת ולא שופטת אף אחד ואני מצפה שזה יהיה הפוך. הכי חשוב זה שלא להסתכל על כל הטרנסיות ועל כל ההומואים והלסביות כשונים, אנחנו לא שונים מכם, אנחנו שווים, אחד מול השני, לא צריך להסתכל על השוני, לא צריך להכליל אנשים, כולנו בסופו של דבר בני אדם".‎

איתי פנקס ארד, חבר מועצת העיר ומחזיק תיק הלהט"ב, מסר היום: "לצערנו מאיה היא רק האחרונה בשרשרת בלתי נגמרת של טרנסיות וטרנסים שמסיימות את חייהן צעירות כל כך ובנסיבות טרגיות. המאבק המתמיד להיות מי שהן, הניכור מצד המשפחות, החסם הכמעט מוחלט במציאת מקום עבודה והצורך הבלתי פוסק לשרוד מול חברה מתעללת ואלימה כלפיהן וממשלה שלא סופרת אותן - כל אלה מביאים לתופעה הבלתי נסבלת שרק מתגברת".

בעיריית תל אביב והמרכז הגאה בעיר הביעו אבל על מותה, והוסיפו: "עיריית תל אביב יפו והמרכז הגאה פועלים לתת לקהילת הטרנס יד ובית, אך הצרכים רבים ועמוקים. עד שממשלת ישראל לא תעניק עדיפות גבוהה לקידום האוכלוסיה המוחלשת ביותר בארץ, לא יהיה פתרון אמיתי שימנע אסונות כמו זה שקרה הבוקר".