מזג האוויר החורפי היום (שבת) הביא איתו גם נזקים רבים. בעקבות הגשמים החזקים כבישים רבים בתל אביב ובאזור גוש דן הוצפו כליל ונחסמו לתנועה. בשכונת התקווה בדרום ת"א התרחש אסון כאשר שני בני אדם טבעו למוות במעלית שהוצפה. בשעות הערב נפתחו כל הצירים לתנועה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשעה 14:42 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על אדם שחולץ ממעלית שהוצפה במים בבניין מגורים ברחוב נדב בתל אביב. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי במקום וביצעו פעולות החייאה ולאחר ניסיונות רבים נקבע מותו. 

בעיריית תל אביב הסבירו כי "הגשמים שירדו הבוקר וממשיכים לרדת בשעה זו בתל אביב-יפו חריגים בעוצמתם, כאשר במספר שעות ירדו כ-20% מכמות המשקעים השנתית היורדת בעיר. כך לדוגמא במשך כשעתיים הבוקר ירדו ברצף כ-74 מ"מ גשם".

עוד הוסיפו בעירייה: "נערכנו כמידי שנה לקראת החורף וניתנה עדיפות עליונה למניעת הצפות מי גשמים בעונה זו. חשוב להדגיש שהעירייה לא יכולה להבטיח לחלוטין שלא תהינה הצפות וכל מידע המתקבל על מקומות ספציפיים המועדים להצפה, מטופל באופן מיידי עם כוחות הפרוסים בשטח"..

בעקבות מזג האוויר נחסמו זמנית כמה נתיבים באיילון עקב הצפות וסחף של בוץ. נכון לשעה 18:40 כל צירי התנועה במרכז פתוחים לתנועה, לאחר החסימות והעיכובים. "שוטרי משטרת ישראל פרוסים גם בשעה זו ובמשך השעות הבאות, בצירים המרכזיים ובמקומות המועדים להצפות וזאת כדי לתת סיוע והכוונה ככל שיידרש.שוטרי משטרת ישראל פרוסים גם בשעה זו ובמשך השעות הבאות, בצירים המרכזיים ובמקומות המועדים להצפות וזאת כדי לתת סיוע והכוונה ככל שיידרש", נמסר. 

הצפות בדרך נמיר בתל אביב בעקבות הגשם
הצפות בדרך נמיר בתל אביב בעקבות הגשם

"המשטרה שבה וקוראת לציבור הנהגים לנהוג בזהירות מירבית תוך התיחסות לתנאי הדרך", הוסיפו. "יש להישמע להכוונות השוטרים הפרוסים בצירים ובצמתים. יש להימנע מלהיכנס לשלוליות. יש לדווח למוקד המשטרה אודות הצפות או מפגעי מזג אויר המסכנים את הציבור".

.

ממד"א נמסר כי התקבל דיווח במוקד על אישה ששוכבת בתוך שלולית מים בשדרות חכמי ישראל בתל אביב. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו לה טיפול רפואי ופינו אותה לבית החולים וולפסון כשהיא במצב יציב כשהיא סובלת מהיפותרמיה.

 

הצפות בעקבות מזג האוויר הסוער
"זה לא הצפה - זה נהר של ממש"

 

בשל ההצפות, הירידה מאיילון צפון לכיוון רוקח נחסמה לכיוון מזרח. המשטרה מבצעת הכוונה והזרמה של התנועה,ציבור הנהגים מתבקש שלא להגיע לאזור. המשטרה פרסמה הנחיות להתנהלות בכביש: יש לנסוע בזהירות ובהתאם לתנאי הדרך, יש להימנע מכניסה לשלוליות, ציבור הנהגים מתבקש להישמע להוראות השוטרים.

הצפות בתל אביב בעקבות הגשמים
הצפות בתל אביב בעקבות הגשמים
שיטפונות ברמת גן
גם רמת גן הוצפה

במוקד 100 של משטרת ישראל התקבל דיווח על שרפה בבניין מגורים ברחוב סוקולוב ברמת גן. מבדיקה ראשונית של צוותי הכיבוי עולה כי הגורם הוא קצר בארון החשמל. 6 בני אדם שנפגעו קל משאיפת עשן טופלו על ידי צוותי מגן דוד אדום. 

הצפות בכיכר סטורמה בחולון
כיכר סטורמה בחולון