לא נשארים בבית: עשרות בני נוער על כיסאות גלגלים יצאו לאחרונה לטיול של ארבעה ימים בדרום בעקבות יוזמה מיוחדת ומרגשת. בתי ספר רבים יוצאים לטיולים שנתיים ולרוב אין מענה לתלמידים עם צרכים מיוחדים - והם נאלצים להישאר בבית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הצטרפנו לחבורת צעירים מיוחדת ומעוררת השראה בנחל אמציה, סמוך לים המלח. הביורוקרטיה, האטימות וחוסר הרגישות מונעים מאותם נערים ונערות לצאת לטיולים עם חבריהם לכיתה - וכאן נכנסה לתמונה עמותת "שמחה לילד", שהתעקשה לעזור להם ויצאה איתם לחוות את הנוף בדרך קצת אחרת. 

שילו בן 16 בזמן הטיול (צילום: חוסין אל אוברה)
צילום: חוסין אל אוברה

שילה, נער בן 16 מכפר יונה, יצא לראשונה בחייו לטיול שנתי במדבר: "זה עושה טוב לנשמה שלי, פיזית ונפשית. אני מרגיש רגיל, אני עכשיו לא נכה עם כל הסטיגמות שמדביקים", סיפר בהתרגשות, "פה יש לי הרבה חברים. כולם אוהבים אחד את השני, כולם אותו דבר אז ככה מתחברים יותר אני חושב״.

רעות גולדמן מעמותת "שמחה לילד" תקפה את התנהלות הממשלה בנושאים האלה: "יש תקציב שקבוע לדברים האלה בתקציב הממשלתי, עשרות מיליונים שלא מממומשים".

על כיסאות גלגלים או על קביים - למרות המגבלות בני הנוער האלה מוכיחים שהם אולי נראים קצת שונים אבל בעצם הם כמו כולם. בסיום המסלול, בני הנוער קיבלו מדליות, נחו קצת והמשיכו לאילת. 

אחרי הטיול הזה הם מקווים שייצאו בקרוב לטיולים נוספים.