טורקיה היא עדיין יעד אטרקטיבי ללא מעט ישראלים, אבל יש מקרים שבהם היעד הזה הופך להיות מסוכן ולא נעים. שני מטיילים שהסתובבו באיסטנבול נתקלו בצעירים מקומיים שהציעו להם לבוא לחנות הבגדים שלהם. הישראלים הסכימו, אך מצאו את עצמם תוך דקות בודדות מוקפים בשבעה בריונים שלקחו להם את הדרכונים וניסו לשדוד אותם. "מכניסים אותך למרתף, מפעילים עליך כוח ושודדים אותך פשוט", תיאר אחד מהמטיילים. "רק רציתי שזה ייגמר".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הסיפור הדרמטי החל כאשר קבוצת הישראלים הסתובבה באיסטנבול ונתקלה בשני צעירים מקומיים. המקומיים דיברו עם שניים מהישראלים והציעו להם לבוא לחנות הבגדים שלהם. שני הצעירים נענו להצעה והלכו איתם. מכיוון שטורקיה, ואיסטנבול במיוחד, מלאות בשווקים ובחנויות אין מדובר בהצעה חריגה, והישראלים חשבו שמדובר בסוחרים מקומיים. כשהגיעו ל"חנות", הבינו הישראלים במהרה כי הם מוקפים בשבעה צעירים בריונים שמעוניינים לשדוד אותם.

ישראלים הותקפו באיסטנבול
הישראלים שהותקפו באיסטנבול

"זה תחושה שיא אפשר להסביר אותה", סיפר אחד הישראלים שנשדדו. "אף אחד בעולם לא יכול להתמודד עם סיטואציה כזאת או לעשות משהו אחר חוץ מלהגיד להם: 'בסדר, נעשה מה שתגידו'. אתה נמצא במדינה זרה, מדינה מוסלמית, מדינה שלא אוהבים אותך. מכניסים אותך למרתף, מפעילים עליך כוח ושודדים אותך פשוט. הדלת נעולה עם מנעול, דלת שהיא בערך כמו דלת של מקלט. אין לך מה לעשות, אתה רק רוצה שזה ייגמר, שהם ייקחו את מה שהם צריכים ושיוציאו אותך בחיים".

בשלב זה, דרשו השודדים לקבל את דרכוניהם של הישראלים. "ברגע שהוא לקח את הדרכונים הוא שאל אותי 'מאיפה אתם?' וידעתי שהדרכונים אצלו אז החלטתי לא לשקר לו", סיפר הצעיר הישראלי. "אמרתי לו: 'מישראל'. הוא אמר לי: 'זאת פלשתינה'. אז אמרתי לו: 'לא, זאת ישראל'. ברגע שאמרתי את זה הוא צעק ונצמד לי לפנים, תפס אותי בידיים ואמר לי: 'לא, זאת פלסטין'. אמרתי לו: 'או-קיי, פלסטין'. שחררתי. אני לא נכנס איתו לעניינים האלה".

למרבה המזל, הישראלים שנשדדו יצאו בשלום וללא פגע. המטה ללוחמה בטרור מוציא מדי יום אזהרות למגוון יעדים, ביניהם טורקיה. ב-20 בינואר, ממש אתמול, ניצבה טורקיה בראש רשימת היעדים האסורים. הישראלים שנשדדו מבהירים שלא יבקרו שוב בטורקיה ומבקשים להזהיר את הציבור - אל תיסעו לטורקיה.