אחרי ההפקרות בלוויה ההמונית הלילה בבני ברק – עימותים במאה שערים: עשרות חרדים יצאו בשעות הבוקר (ראשון) לרחובות השכונה החרדית בירושלים, התקהלו בניגוד להנחיות והתעמתו מילולית עם שוטרים שהגיעו כדי לפקח על יישום ההגבלות. התושבים התקהלו ברחובות כשחלק מהם צעקו לעבר השוטרים "נאצים" ו"מוייסר".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במשטרה לא הסתפקו בשוטרים והעלו לאוויר מסוק. מתוך המסוק כרזו השוטרים לתושבים "לא להתקהל".

בעוד בקרב מנהיגי הציבור החרדי לא נשמעו מספיק קריאות נגד ההתנהגות הזו, הרב חיים קנייבסקי, מנהיג הזרם החרדי ליטאי, משמיע היום קול ברור ואומר – "מי שלא מקשיב להוראת הרופאים - רודף!".

זהו שינוי גישה משמעותי של הרב שבעבר קרא להמשיך את הלימודים במגזר כרגיל. קנייבסקי גם הפיץ קובץ הלכתי חריף, והוא כולל הוראות לעדכן את המשטרה על מי שיפר בידוד.

גם בתל אביב‎: הרב המשפיע בישראל בניסיון להשיג קולו
הרב חיים קניבסקי | צילום: Yaakov Naumi/Flash90‎, חדשות

גם חתן פרס ישראל, יו"ר אגודת "עזרה למרפא" הרב אברהם אלימלך פירר, שיגר היום פנייה מיוחדת לאזרחי ישראל. "אנא הישארו בבית", אמר. "ההתכנסות בבית מונעת את פיזור הווירוס ובכך מצילים חיי אדם. זה פיקוח נפש ממש".

מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד חשף היום במסגרת דיוני ועדת הקורונה בכנסת כי בקרב מקבלי ההחלטות נשקלת האפשרות להטיל הסגר מלא באזורים "בעייתיים" בהם לא נשמעים להנחיות משרד הבריאות, כמו בני ברק.

"יש לא מעט בעיות בחברה החרדית באזורים כמו בני ברק", אמר באב"ד. "חלק מהדיון בנושא מדבר על איך אולי נצליח לבודד את אותם אזורים".

הלילה התגודדו כ-400 בני אדם בבני ברק בהלוויה המונית. השוטרים הגיעו למקום אבל נמנעו מלחלק דוחות או לפזר את ההתקהלות. זאת בניגוד לתיעוד מסוף השבוע שבו נראתה ניידת משטרה במרדף אחר רוכב אופניים בודד בפארק הירקון. השר ארדן נזף במשטרה וקרא לנהוג באכיפה שוויונית. במשטרה אמרו כי יפיקו לקחים.