נגיף הקורונה הקטלני מתפשט באיטליה ומגיע ממנה למדינות שונות ברחבי בעולם - וכפי שהתגלה היום (חמישי) גם לישראל. בצל הודעת משרד הבריאות על החולה הראשון בארץ, וההנחיה לישראלים השבים מהמדינה מוכת הנגיף להיכנס לבידוד של 14 ימים - רבים החליטו לקצר את חופשתם ולשוב הביתה מוקדם מהמתוכנן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הטיסה הייתה בסדר, כולם היו עם מסכות", סיפרה יונית מירושלים על הדרך הביתה . "היינו רק בשדה התעופה, לא יצאנו ממנו ואז חזרנו לישראל. קשה ליהנות, אתה לחוץ כל הזמן, זה לא כיף. כל הזמן צריך לשטוף ידיים ולהסתכל על האנשים שסביבך. אם הייתה אפשרות היינו דוחים את הנסיעה".

נוסעת נוספת שהגיעה מרומא, נעמה רוסקוב מהרי ירושלים, שיתפה גם היא בתחושותיה. "על הטיסה היו הרבה אנשים עם מסכות אבל היה בסדר", סיפרה. "ניסינו להמשיך כרגיל אבל חשבנו על זה די הרבה, וכשהטילו את הבידוד פשוט קנינו כרטיס וחזרנו כמה שיותר מהר. מעכשיו אנחנו נכנסים לבידוד של שבועיים".

עוד אמרה רוסקוב: "כשאתה עושה סקי אתה הרבה זמן באוויר הפתוח, אז אתה אומר 'לא נראה לי שמשהו יקרה', אבל כמובן שזה יכול לקרות. במקומות סגורים כמו מעליות כל הזמן חשבנו על זה, אבל אין מה לעשות בעיניי חוץ מלאכול בריא, לעשות הרבה ספורט ולקוות לטוב". בתשובה לשאלה איך תעביר את תקופת הבידוד ענתה: "אנחנו הולכים להיות בבית שלנו, נקרא הרבה ספרים, ננצל את הזמן להתפתחות אישית ונעביר את זה בכיף".