מיון וירטואלי ראשון לגילוי קורונה: בקופות החולים מפעילים בימים אלה, ימי משבר בלתי שגרתיים של חשש מנגיף הקורונה, צ'אטים מקוונים בהן ניתן לשאול מומחים שאלות. בקופת החולים "מכבי" מדווחים כי בימים האחרונים, 40% מהפונים לצ'אט המקוון מספרים שהם סובלים מתסמינים נשימתיים - אבל לא ברור להם אם יש סיכוי שנדבקו בקורונה או לא. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

זו הסיבה שבקופת החולים פיתחו ממשק חדש שמטרתו להנגיש לציבור את התשובות לשאלותיהם ולהפחית את הפאניקה. באפליקציה של קופת החולים ניתן לענות על מספר שאלות - ובאמצעות התשובות שמתקבלות, לגלות אם יש סיכוי שחלינו. במידה והתוצאה מעידה על סיכוי גבוה להדבקה, האפליקציה ממליצה לפנות מיידית למד"א על מנת לבצע את בדיקת הקורונה. 

במידה והסיכוי לחלות בקורונה הוא נמוך, לאחר שלב המיון באפליקציה, המשתמש יכול להמשיך לשלב שבו הוא מתושאל בצורה חכמה על מצבו הרפואי והאבחנות המתאימות למצבו מוצגות לו - שירות שפתוח לכלל המשתמשים ולא רק למטופלי מכבי.

בשלב השלישי, שפתוח רק למבוטחי מכבי, במידה וירצה החולה להמשיך לבירור על מצבו הוא יופנה לצ'אט אונליין עם רופא מקוון ויקבל אבחון והפנייה למרשמים. 

"הקורונה יוצרת מציאות חדשה גם בעולם הבריאות. חובה על כולנו לחשוב בצורה אחרת לגמרי ולפתח כלים מתקדמים שמאפשרים לקבל כמה שיותר טיפול ושירות מבלי לצאת מהבית", אומר רן סער, מנכ"ל מכבי. "המיון הדיגיטלי ושרות KMD יעזרו לכולם לקבל ודאות גבוהה ולהפחית את הפאניקה. בנוסף, כל שירות שניתן לקבל מרחוק, מצמצם את הצורך להגיע למרפאות ולכן הוא מאד חשוב גם למטופלים וגם לצוות הרפואי שעובד סביב השעון".