אחרי שמשרד הבריאות פרסם את רשימת המקומות בהם שהו התיירים הדרום קוריאנים במסגרת ביקורם בישראל, אמש (שבת) גם משרד הבריאות הפלסטיני פרסם רשימה דומה. במשרד הבריאות הפלסטיני הודיעו כי הצליינים מדרום קוריאה ביקרו במזרח י-ם, בית לחם, חברון, יריחו, שכם וקראו לכל מי שבא איתם במגע להישאר בבידוד עד לסוף השבוע הבא ולבוא להיבדק במפראה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במקביל, ברשות הפסלטינית הודיעו כי כל המסעדות והמתקנים האחרים שבהם ביקרו התיירים נסגרו עד להודעה חדשה. 

בתוך כך, בהודעה שפרסמה אמש מנהלת מערת המכפלה נמסר כי ביום חמישי, 13.2, סמוך לשעה 09:30, הגיעה קבוצת התיירים מדרום קוריאה אל אזור התפילה היהודי של המתחם. לאחר שהות של כרבע שעה במקום, הקבוצה יצאה מהמתחם ונכנסה לביקור נוסף באזור התפילה המוסלמי. "בסך הכול שהתה הקבוצה במתחם מערת המכפלה כ-45 דקות, מתוכם כ-15 דקות באיזור התפילה היהודי", נכתב בהודעה.

"אם ביקרתם בזמן הזה במערת המכפלה או אם חליתם לאחר ביקור כזה, יש לפעול על פי הנחיות משרד הבריאות", הבהירו בהנהלת האתר והדגישו כי בשלב הזה לא ידוע על מבקרים או מתפללים שנדבקו בנגיף. 

לידי N12 הגיע תיעוד ובו נראים הצליינים הדרום קוריאנים מתפללים במערת המכפלה יחד עם ישראלים לריפוי הקורונה בעולם. במהלך התפילה נראים הצליינים קוראים: 'אין קורונה, אמן'  - זאת, זמן קצר לפני שנודע שחלק מהם נדבקו בעצמם בנגיף.