מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו הלילה (בין שלישי לרביעי) יעדי טרור של חמאס בדרום רצועת עזה, בתגובה ל-3 רקטות שנורו מעזה לישראל ונחתו בשטח פתוח סמוך ליישובי העוטף. בתגובה, צה"ל תקף אתר לייצור אמצעי לחימה ובדובר צה"ל הבהירו כי התגובה הגיעה על רקע הירי ועל הפרחת בלוני הנפץ לעבר יישובי ישראל מוקדם יותר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ביום ראשון האחרון תקף צה"ל יעדי טרור של חמאס בצפון רצועת עזה, בתגובה על הירי לעבר ישראל. בעקבות הרקטה שנורתה באותו היום לעוטף עזה הופעלה אזעקת צבע אדום בקיבוצים נחל עוז ועלומים.

בין היעדים שהותקפו - תשתיות תת-קרקעיות המשמשות את הזרוע הצבאית של ארגון הטרור חמאס, ובהן מבנה המשמש כחמ"ל צבאי. בחמאס הגיבו על התקיפה: "התוקפנות רק תגביר את התנגדותנו".

בלוני נפץ ששוגרו היום לעוטף
בלוני נפץ ששוגרו לעוטף | צילום: משטרת ישראל

לפני שלושה ימים התגלה זר בלוני נפץ במושב נתיב העשרה שבמועצה האזורית חוף אשקלון. רכז הביטחון השוטף של היישוב, זיו וולך, תיעד באמצעות רחפן את הבלונים המסוכנים. התיעוד הפך לדרמטי במיוחד כשלפתע המתקן שחובר לבלונים התפוצץ. 

סיכול ניסיון הברחת אמצעי לחימה לרצועת עזה
סיכול ניסיון הברחת אמצעי לחימה לרצועת עזה | צילום: דובר צה"ל

 במקביל לימים המתוחים בדרום, הבוקר הותר לפרסום כי חיל הים סיכל הברחת אמצעי לחימה של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת סיני, בתיעוד הדרמטי מלפני כשלושה חודשים נראים לוחמי חיל הים עוצרים את הסירה ובה שני פעילי חמאס, עד שהם משתלטים עליה.