חצי מיליון ערכות בדיקה לקורונה נחתו הערב (חמישי) בישראל, במסגרת מבצע משותף למוסד ולמשרד הביטחון. הערכות שהגיעו ממדינה זרה נחתו אחרי מאמץ של חמ"ל משותף המורכב מאנשי המוסד, משרד הבריאות ומנהלת הרכש של משרד הביטחון. השר בנט אמר: "זה ה-מפתח ליציאה מהמשבר".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בישראל מנהלים מאמצים להביא גם אלפי מכונות הנשמה לארץ – היעד הוא בין 7,000 ל-10,000 מכונות – כשמדובר בציוד רפואי מבוקש מאד כיום בכל רחבי העולם. קשרים של המוסד ושל משרד הביטחון מנוצלים לטובת העניין.

מדינות המייצרות את הציוד העבירו חוקים האוסרים על ייצוא שלו בתקופה הזו, בשל החשש ממחסור בכל העולם. גורמים המעורבים במהלכים אמרו: "מדובר במבצעים של ממש כדי להצליח לשים את היד לפני אחרים ולהביא את המכונות מהר ככל האפשר לישראל". עוד אמרו הגורמים כי "אנחנו מתמודדים מול 'עולם תחתון' ו'כנופיות'".

שר הביטחון בנט אמר הערב: "כל הכבוד! בפעולה נחושה של מדינת ישראל נוכל להגיע ל-50,000 בדיקות יומיות לאחר הפסח. זה ה-מפתח ליציאה מהמשבר. בדיקת קורונה תהפוך למשהו שגרתי שמקבלים אצל רופא משפחה כשיש כאב גרון או חום. נאתר מיד חולים, ונבודד אותם. רק כך נוכל לפתוח מחדש את כלכלת ישראל".

מוקדם יותר היום נחתו בישראל 200 אלף ערכות נוספות, שהעבירה חברת AID GENOMICS - חברה שבראשה מנכ"ל ישראלי.