שר המשפטים אמיר אוחנה הודיע היום (שלישי) על ממלאת מקום לפרקליט המדינה היוצא שי ניצן - בניגוד להמלצת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. עו"ד אורלי בן-ארי גינזברג, המשנה לפרקליטת מחוז מרכז, היא זו שתחליף את ניצן באופן זמני. "אין לי ספק שאורלי תפעל לשימור כל הראוי לשמור, ותתרום לחיזוק אמון הציבור במערכת הכל-כך חשובה הזו", הודיע אוחנה. היועמ"ש מצדו, צפוי לקבוע שיש מניעה משפטית למינוי של בן ארי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שר המשפטים הודיע לפני ההכרזה כי הוא לא מתכוון למנות את מי שהציע מנדלבליט לתפקיד, המשנה לפרקליט המדינה שלמה למברגר. אתמול פורסם כי התחושה של היועץ המשפטי לממשלה ושל נציב שירות המדינה היא שאוחנה מסרב להגיע להבנות.

שר המשפטים אוחנה ועו
אוחנה עם ממלאת המקום בן ארי גינזברג

מקורבים ליועץ מסרו לאחרונה כי מנדלבליט יקבע כי יש מניעה למינוי פרקליט המדינה על ידי אוחנה. על פי עמדתו של מנדלבליט מדובר בממלא מקום ויש לשים חיץ בעת הזו בין פוליטיקאים בכירים לבין המינוי כשעל הפרק החלטות דרמטיות בעניינם של שרים בממשלה ושורת החלטות שצפויות להתגלגל לבג"ץ בעניינו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

אורלי בן-ארי גינזברג
המינוי של אוחנה: עו"ד בן ארי גינזברג | צילום: החדשות 12

"לאחר מספר פגישות, התייעצויות ושיחות שהיו לי עם גורמים שונים ובהם: נציב שירות המדינה פרופ' דניאל הרשקוביץ והיועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט – קיבלתי החלטה", הודיע שר המשפטים. "כל המועמדים עימם נפגשתי הם בעלי רקע עשיר וניסיון רב בפרקליטות, ומוכשרים הן בפן המקצועי והן בפן הניהולי".

היועמ
צפוי להודיע שיש מניעה משפטית למינוי. מנדלבליט | צילום: פלאש 90, חדשות

בן ארי גינזברג היא בוגרת המכללה לביטחון לאומי, בעלת תואר שני במדעי המדינה ותארים ראשון ושני בהצטיינות במשפטים. היא מכהנת בהתנדבות כראש הרכב בבית הדין הארצי למשמעת של לשכת עורכי הדין ובמשך שנים שימשה כראש הפורום הביטחוני של פרקליטות המדינה.

"עושה דברו של ראש ממשלה הנאשם בפלילים"

בתנועה לאיכות השלטון ביקרו בחריפות את ההודעה של אוחנה: "שר המשפטים אמיר אוחנה - שמונה כמינוי זמני על ידי ראש ממשלה הנאשם בפלילים - ממשיך להיות עושה דברו של הנאשם בפלילים וממנה כמ"מ לפרקליט המדינה את הגברת בן ארי וזאת בניגוד לעמדת היועץ המשפטי לממשלה, ומבלי שהתייעץ עם נציב שירות המדינה.

"התנועה לאיכות השלטון דורשת מהשר אוחנה כי יסיר את ידיו מהמינוי לאור העובדה שכל כולו נגוע בניגוד עיניינים חמור, וכל כולו נועד למלט מאימת הדין את החשוד בפלילים וכל כולו נועד לפגוע במערכת אכיפת שלטון החוק.
במידה ולא יעשה כן תשקול התנועה להגיש בג״צ וזאת על מנת לעצור את הפגיעה המתמשכת בתפקוד מערכות שלטון החוק".