הקרב על הקול הרוסי: לאחר שבשבוע שעבר נפגש ראש הממשלה בנימין נתניהו עם משפיעי דעת קהל רוסים בבר בראשון לציון, בסרטון שהופץ מחדש ברשתות נראה אחד מאותם בכירים רוסים, סגן ראש עיריית ראשון לציון מקסים בביצקי יוצא נגד הליכוד ונגד דוד ביטן. "אדם חצוף המתנהג שכיו"ר הקואליציה מתנהג כסוהר", מתבטא בביצקי בריאיון מ-2017.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

כחלק מהקרב על הבוחרים הרוסים, אותו מנהל נתניהו במערכת הבחירות הנוכחית נגד אביגדור ליברמן, נפגש ראש הממשלה ביום חמישי בשבוע שעבר עם פעילים במגזר הרוסי בבר יוד'לה בראשון לציון.

ראש הממשלה בנימין נתניהו במפגש עם ישראלים דוברי רוסית בפאב (צילום: באדיבות הליכוד, דוברות הליכוד)
צילום: באדיבות הליכוד, דוברות הליכוד

ליד ראש הממשלה ישב בשולחן מקסים בביצקי, סגן ראש עיריית ראשון לציון ובעבר פעיל בולט של ישראל ביתנו, שאף שימש בעברו יו"ר סניף ישראל ביתנו בראשון. לאחרונה הודיע בביצקי על הצטרפותו לפעילות הליכוד ברמה הארצית והוא ינהל את מטה ברית המועצות של הליכוד בראשון לציון.

ההודעה של בביצקי גררה לא מעט הרמות גבה, לנוכח הביקורת שהשמיע בעבר על נתניהו, מפלגת הליכוד וחבר הכנסת דוד ביטן. וכעת בקטע מריאיון לטלוויזיה האינטרנטית ברוסית ItonTV, שנערך בדצמבר 2017, מתבטא בביצקי נגד שלטון הליכוד. בראיון הוא רומז על מעורבותו של חבר הכנסת דוד ביטן בשחיתות ומתח ביקורת על תפקודו כיו"ר הקואליציה. בנוסף אמר בביצקי בראיון כי הליכוד יותר מדי זמן בשלטון והוסיף: "אי אפשר שאותם אנשים עשרים שנה ינהלו את המדינה".

ראש הממשלה, בנימיו נתניהו, פאב, ראשון לציון (צילום: באדיבות הליכוד, דוברות הליכוד)
נתניהו בפגישה עם ישראלים דוברי רוסית בפאב היודלה בראשון לציון | צילום: באדיבות הליכוד, דוברות הליכוד

בתגובה לדברים אמר מקסים בביצקי כי התרגום שמופיע בסרטון לא מדויק ולדבריו האדם שתרגם את הסרטון פעל נגדו באופן מכוון מאז שהפסיד בבחירות למועצה: "אציין מספר נקודות: שאלו אותי האם בנימין נתניהו מקבל לליכוד אנשים עם עבר בעייתי כי יותר קל להשפיע עליהם ועניתי שלא. נתניהו מביא אנשים שתומכים בו והוא יכול לסמוך עליהם".

"דבר שני שאלו אותי לגבי קבלני חול - האם אני מאמין שקבלן ביצע עבירה ומכר את החול ומסרתי שאני מאמין שזה קרה. דבר שלישי, שאלו אותי לגבי התנהגותו של דוד ביטן בכנסת. אמרתי שדוד מתנהג כמו סוהר, ונותן פקודות, אבל עכשיו הבנתי למה זה קרה. אנחנו רואים את המצב שאנחנוו נמצאים בו. עכשיו כאשר אדון ליברמן פשוט שלח את כולם לבחירות. אז כן צריך לשמור על משמעת קואליציונית", הוסיף בביצקי. בתגובה על הביקורת שהביע על משך זמן השלטון של הליכוד אמר - כרגע מדובר על ימין או שמאל והוא, לדבריו, "מעדיף ימין".

 לצפייה בריאיון המלא: