האיחוד המחודש הושלם במלואו: מפלגת בל"ד הכריזה אמש (ראשון) על הצטרפותה לרשימה המשותפת של המפלגות הערביות. ההודעה מגיעה יממה בלבד לאחר ששלוש השותפות האחרות באיחוד - חד"ש, תע"ל ורע"ם - הודיעו על ריצתן המשותפת.

ראשי הרשימה - בהם איימן עודה מחד"ש ואחמד טיבי מתע"ל - השתתפו שבת במסיבת עיתונאים שהתקיימה בבית מלון בנצרת. ח"כ עודה אמר כי "הבחירות האלה הן הזדמנות שנייה בשבילנו להתחבר אל מול השנאה, אל מול חוק הלאום, אל מול הגזענות ואל מול ההסתה. אנחנו חוזרים למגרש הפוליטי, וחוזרים חזקים וביחד".

אחמד טיבי (צילום: רויטרס)
יו"ר תע"ל אחמד טיבי | צילום: רויטרס

ח"כ אחמד טיבי מחד"ש-תע"ל התייחס באירוע למגעים הנמשכים עם בל"ד ואמר: "אנחנו חייבים להיות ארבעה מרכיבים, ככה אנחנו חזקים יותר". עוד אמר טיבי: "התפקיד שלנו הוא לא רק הפלת הימין אלא שדרוג ושיפור הסטטוס של המיעוט הערבי בישראל. אנחנו הכתובת של כל אלה שחושבים שצדק הוא הכתובת, שסיום הכיבוש הוא הכתובת, ש'לא' מוחלט לעסקת המאה הוא הכתובת".

ח"כ טיבי עקץ בהמשך דבריו את ראשי המחנה הדמוקרטי על רקע התנצלות ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק על אירועי אוקטובר 2000. "ציפיתי במסיבת העיתונאים של המחנה הדמוקרטי ולא שמעתי את הביטויים סיום הכיבוש, מדינה פלסטינית או שתי מדינות. האם זה במקרה? מי שחושב שעל ידי התנצלות אלקטורלית שבוע לפני הגשת הרשימות הוא יכול לבוא לציבור הערבי ולמשוך את הקולות שלו טועה טעות מרה".

עודה, יו"ר חד"ש שיעמוד שוב בראשות הרשימה המשותפת שוב כמו ב-2015, התייחס בחודש שעבר למתיחות בין המפלגות וקרא לאיחוד מחודש. בריאיון לפגוש את העיתונות עם רינה מצליח אמר אז עודה: "אני חושב שזאת הייתה טעות להתפלג - בבחירות האחרונות הצביעו פחות מ-50% מהציבור הערבי, הם לימדו אותנו לקח. ננהר לקלפיות באוטובוסים ובמכוניות".