חבר הכנסת רועי פולקמן (כולנו), שהודיע עם פיזור הכנסת על פרישתו מהחיים הפוליטיים, אומר בשיחות סגורות שהוא מקיים כי הוא ממליץ להצביע לישראל ביתנו בבחירות הקרובות, ואף מתכוון לעשות זאת בעצמו. 

גורמים במערכת הפוליטית ששוחחו עם חדשות 12 אמרו, כי המלצתו של פולקמן מיועדת למצביעי כולנו לשעבר שמגדירים את עצמם כימין ליברלי, ולא יודעים עבור מי להצביע.

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ עודד פורר מסר בתגובה לפרסום: "אני מברך את רועי, שתמיד היה אחד מחברי הכנסת הערכיים והחרוצים בכנסת, על שקיבל את ההחלטה הנכונה והמתבקשת, שלדעתי כל אזרח צריך לקבל, כדי שתקום כאן ממשלה נורמלית. רק ליברמן יוכל לעצור את מדינת ההלכה ומכירת החיסול שעלולה להיות כאן אחרי הבחירות, ולהוביל להקצת ממשלת חירום לאומית, בלי המפלגות החרדיות והחרד"ליות".

חבר הכנסת פורר (ארכיון) (צילום: קובי ריכטר/TPS, חדשות)
"החלטה נכונה ומתבקשת", ח"כ פורר | צילום: קובי ריכטר/TPS, חדשות

יצוין כי החלטתו של פולקמן להצביע לליברמן התחזקה אחרי שהוא התייצב גם הוא נגד חוק המצלמות שקידם נתניהו. אתמול נעדר פולקמן מההצבעה בוועדה המיוחדת על חוק המצלמות ובכך הביא לפסילתו. 

כשהחליט לפרוש ולא להתמודד בבחירות הקרובות מטעם כולנו מסר פולקמן, שהיה יו"ר הסיעה בקדנציה הקודמת: "מיד לאחר פיזור הכנסת והסיכום הראשוני בין "הליכוד" ו"כולנו" על ריצה משותפת, שקלתי להודיע שאין בכוונתי להשתלב ברשימת הליכוד לכנסת ה-22. זאת למרות המקום שהוצע לי ברשימה. התבקשתי מצד חברי למפלגה לא למהר לקבל החלטות, וכך עשיתי. המתנתי לראות שאכן הדבר מנוי וגמור ומה יהיו המשמעויות".