ברקע תוצאות המדגמים - אופטימיות זהירה בכחול לבן: צמרת המפלגה בראשות היו"ר בני גנץ, שנראית לפי שעה כגדולה ביותר, התייחסה לראשונה הלילה (בין שלישי לרביעי) לתוצאות המסתמנות. בנאום שנשאו אל מול תומכיהם הנלהבים, קראו ראשי המפלגה לחכות לתוצאות האמת. גנץ: "השיחות כבר התחילו - לא פוסל אף אחד". בחירות 2019 - סיבוב שני: הצטרפו למשדר המיוחד עם כל העדכונים הפרשנויות.

התעדכנו בתוצאות האמת

ארבעת ראשי המפלגה דיברו בסדר עולה, כשהראשון לדבר היה מספר 4 גבי אשכנזי, המיועד לתפקיד שר הביטחון. לאחר שהודה לכל הפעילים, ביקש בקצרה לצנן את ההתלהבות של הנוכחים ואמר כי יש לחכות לתוצאות האמת: "אנחנו למודי ניסיון, באנו להודות ונמתין עד שתגענה תוצאות האמת. אני רוצה יחד איתכם להודות לכל האנשים ששותפים למאמץ הבלתי רגיל הזה".

נאום תוצאות המדגם, גבי אשכנזי  (צילום: החדשות 12, החדשות12)
"מאמץ בלתי רגיל". אשכנזי | צילום: החדשות 12, החדשות12

לאחר מכן עלה לנאום משה (בוגי) יעלון, מועמד המפלגה לתפקיד שר החינוך. גם הוא הודה לפעילים וציין את העובדה שהמפלגה שקמה רק השנה היא הגדולה ביותר. הוא בירך את ה"רביעייה, שקיבלה החלטה לא מזמן, רק לפני שבעה חודשים, להתגבש לרשימה שתהווה אלטרנטיבה שלטונית, עם האמירה המאוד ברורה - צריך להחזיר את מדינת ישראל למסילה".

"כחול לבן הייתה ונשארה כוח גדול ומרכזי"

יעלון הוסיף: "זה נכון, אנחנו צריכים להמתין לתוצאות האמת אבל כבר עכשיו ברור - העם אמר את דברו בצורה ברורה למרות הקמפיין השקרי. למרות החודשים האחרונים, העם אמר כמה דברים ברורים. הוא אמר לא לפוליטיקה של שקר, לא לפוליטיקה של קיטוב ושנאה, לא לקיצוניות ולפגיעה בממלכתיות ובמוסדות המדינה... בוודאי אחרי שתתבהר התמונה ונדע את תוצאות האמת, נדע להביא את הבשורה למדינת ישראל ונמשיך לעשות לטובת העם. עם ישראל חי".

נאום תוצאות המדגם, משה בוגי יעלון (צילום: החדשות 12, החדשות12)
יעלון: לא לפוליטיקה של קיטוב ושנאה | צילום: החדשות 12, החדשות12

האחרון לנאום היה יושב הראש בני גנץ, שהתקבל במחיאות כפיים סוערות מצד הנוכחים ובקריאות "ראש הממשלה הבא". גם הוא קרא לחכות לתוצאות האמת - אך הוסיף מיד באותה הנשימה: "שלום לכם חברים וחברות, פעילות ופעילים. אני שמח ונרגש מאוד להיות כאן הערב. כמובן שנמתין לתוצאות האמת אבל כמו שזה נראה עמדנו במשימה ולא פחות חשוב עמדנו בה בדרך שלנו".

גנץ: הערב מתחיל המסע לתיקון החברה הישראלית

"חברים, כחול לבן הייתה ונשארה כוח גדול ומרכזי במרחב הפוליטי הישראלי וזה בזכותכם", הוסיף גנץ שהודה באופן אישי ללפיד, לבוגי ולאשכנזי ואז פנה לקהל: "אתם, חברים שלי, חלק משמעותי בשינוי המסתמן - אתם השינוי. לאחר תוצאות האמת נקיים מפגש סיכום ומפגש תודה - וכמו שיאיר אמר - סבלנות. צריך להמתין לדברים. עברנו יחד דרך ארוכה וקשה, לקחנו משימה לא פשוטה ונמתין בסבלנות לתוצאות האמת. הגם שכך, אפשר לומר שלפי התוצאות המסתמנות נתניהו לא הצליח במשימתו. אנחנו לעומתו הוכחנו שהרעיון שנקרא כחול לבן, מיזם שהקמנו לפני קצת יותר מחצי שנה, הצליח בגדול והוא כאן כדי להישאר".

נאום תוצאות המדגם, יאיר לפיד (צילום: החדשות 12, החדשות12)
"נזדקק בעיקר לסבלנות". לפיד | צילום: החדשות 12, החדשות12

"לפי התוצאות שבידינו כרגע נראה שבפעם השנייה אזרחי ישראל נתנו בנו אמון - אמרו לא להסתה ולפילוג, כן לאחדות, לא לשחיתות וכן לניקיון כפיים, לא לניסיונות לרסק את הדמוקרטיה הישראלית - וכן למדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית", אמר יו"ר כחול לבן. "אני מתחייב שהערב מתחיל המסע לתיקון החברה הישראלית".

בני גנץ  (צילום:  הדס פרוש, נועם רבקין פנטום, פלאש90, פלאש/90 )
בני גנץ נואם | צילום: הדס פרוש, נועם רבקין פנטום, פלאש90, פלאש/90

גנץ הדגיש כי "לישראל יש אתגרים ביטחוניים אדירים ומי כמונו יודע איך להתמודד איתם, אבל לא פחות מהביטחון מדאיג אותי השסע בחברה הישראלית; הסדקים הפנימיים בינינו הפכו במערכת הבחירות לקרעים המאיימים להפריד בינינו... החברה הישראלית פצועה והגיע הזמן לרפא אותה. נחפש ונמצא מרחבי הסכמה של אזרחי ישראל ונישא תפילה משותפת לשלומה של המדינה ולשלום אזרחיה. המגעים הפוליטיים החלו הלילה".

לאחר מכן הבהיר גנץ שכבר פתח במגעים עם ראשי המחנה הדמוקרטי והעבודה-גשר כדי להקים ממשלה, ורמז כי אינו פוסל אף אחד: "שוחחתי עם פרץ והורוביץ וקבענו להיפגש בימים הקרובים. [אני] מתכוון לשוחח בימים הקרובים עם ליברמן. מתכוון לדבר עם כולם... כפי שאמרנו - אנחנו נמתין לתוצאות האמת בסבלנות, נראה באמת מה אמר הבוחר ונלך לאורו. אבל בכל זאת אני רוצה לשתף אתכם שאתמול בלילה הייתי בכותל וביקשתי שוב - הבא שלום עלינו, עשה שלום בתוכנו. אפעל בכל כוחי לממש את השליחות הזאת".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות