הפגישה נדחתה. פרץ ובנט (צילום: חדשות)
רפי פרץ ונפתלי בנט | צילום: חדשות

"אף אחד לא צריך להמיר אף אחד אחר": דבריו של שר החינוך רפי פרץ על כך שטיפולי המרה הם אפשריים עוררו סערה ציבורית, והציפו אמש שלל תגובות זועמות מכל קצוות המערכת הפוליטית. היום (ראשון), הצטרף למגנים גם קודמו בתפקיד - שר החינוך לשעבר נפתלי בנט. עוד הגיבו שר המשפטים אמיר אוחנה ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו   

״החברה הישראלית מורכבת מגוונים שונים ואף אחד לא צריך להמיר אף אחד אחר", אמר בנט. "אנחנו מקבלים כל אדם כפי שהוא. הדברים שנאמרו אינם מייצגים את מרבית הציבור הדתי לאומי שמסתייג מהמלחמה האובססיבית בלהט״בים. חביב אדם שנברא בצלם. כל אדם וכל צלם״.

לאחר שגינה את הדברים אמש, שר המשפטים אמיר אוחנה התייחס שוב היום בכניסה לישיבת הממשלה לדברי פרץ. "אני מגנה בתוקף את האמירות של שר החינוך בעניין טיפולי המרה", הבהיר. "אני רוצה להבהיר בצורה חד-משמעית: זו לא עמדתה של ממשלת ישראל, זו לא דרכה של הליכוד - התנועה הלאומית-ליברלית".

השר אוחנה: "נטייה מינית לא דורשת טיפול" (צילום: חדשות)
השר אוחנה: "נטייה מינית לא דורשת טיפול" | צילום: חדשות

"יש גם יהדות שיודעת להכיל ולכבד את השונה הלכה למעשה", הוסיף אוחנה. "המסר הכי חשוב שלי לבני ובנות הנוער באשר הם ובפרט לנוער הדתי: נטייה מינית לא דורשת 'טיפול' ולא "המרה". מה שדורש המרה וטיפול הם דעות קדומות ובורות".

יו"ר ישראל ביתנו התייחס גם הוא לסערה וניצל את ההזדמנות כדי לתקוף את ראש הממשלה. "דברי הרב רפי פרץ על ההמרה הם לא פליטת פה ולא דברים שהוצאו מהקשרם", טען. "הם באים לאחר שורה ארוכה של התבטאויות מצד מנהיגים חרדים וחרד"לים, שלא משאירות שום ספק - נתניהו רוצה ופועל להקים ממשלת הלכה".

ליברמן: "לא פליטת פה" (צילום: החדשות)
ליברמן: "לא פליטת פה" | צילום: החדשות

ליברמן המשיך: "בחודשיים האחרונים שמענו את דבריו של סמוטריץ' על משפט התורה וחזרה לימי המלכים שאול ודוד, את ההתבטאות של הרב אבינר שלנשים אין מקום בפוליטיקה הישראלית, את פסק ההלכה של מנהיגה הרוחני של ש"ס שקבע שלנשים בהריון אסור לעשות בדיקת אולטרסאונד, ולזה נוסיף את הפסיקה האבסורדית משבוע שעבר של הרבנים בעיר החרדית אלעד, שאסור לגדל כלבים. התבטאויות אלו הן טיפה בים".

בריאיון מיוחד ששודר אמש ב"חדשות סוף השבוע", אמר הרב פרץ בהתייחסו לקהילה הלהט"בית: "אני מכבד כל אדם באשר הוא אדם. אני מודה שאני באופן אישי, אני רב בישראל, התורה שלנו אומרת לנו דברים אחרים. אבל זה לא אומר שאני מסתכל עכשיו ונותן להם ציונים". בנוסף טען פרץ כי הוא חושב שטיפולי המרה הם אפשריים ושיתף גם חוויה אישית.

"יש לי היכרות עמוקה מאוד בנושא החינוך, וגם עשיתי את זה - קודם כל חיבקתי אותו ואמרתי לו דברים מאוד חמים", תיאר פרץ. "אמרתי לו בוא נחשוב, בוא נלמד ובוא נתבונן. המטרה היא שהוא קודם כול יכיר את עצמו היטב. ואז הוא יחליט", אמר. "אני שם לו את הנתונים, אומר לו, שמע, בנקודה הזאת אני עוזב אותך - עכשיו אתה מחליט".

בנוסף טען פרץ כי בתור שר חינוך הוא ימשיך לתקצב את איג"י, תנועת הנוער הגאה. "אם היא תנועת נוער לגיטימית במדינת ישראל אז למה לא - היא כבר מתוקצבת ואני לא מתכוון לגעת בתקציב הזה". בנוסף, הוא הסביר כי ישקול ברצינות האם להכניס את פעילי התנועה לבתי הספר: "אני אצטרך לעיין במה המסרים שלהם ומה הם עושים. אם הם פותחים את החשיבה לשונה ולשוויוניות של זה, בהחלט צריך לחשוב על זה בצורה רצינית".