ראש הממשלה נתניהו כינס אתמול (שלישי) ישיבה, אליה הזמין מספר אנשי מפתח בליכוד במטרה לדון על המשך הקמפיין לקראת הבחירות המתקרבות – גם בתוך גוש הימין, וגם מול כחול לבן. בישיבה המליץ חבר הכנסת סער לתקוף גם את המפלגה החדשה "ימינה" בראשות שקד ובנט.

הנוכחים בישיבה היו גדעון סער, אופיר אקוניס, יריב לוין, מירי רגב, אריאל קלנר, קטי שטרית וטלי פלוסקוב. סער הסביר כי כדאי לבצע מתקפה משולבת בתוך גוש הימין: "אני חושב שצריך לפרמט את זה לאופן הבא: 'מי שמצביע לעוצמה יהודית או זהות – עושה מעשה חסר אחריות, כי הם לא יעברו את אחוז חסימה'; 'מי שמצביע לבנט ושקד מצביע לאנשים חסרי אחריות – כי הם לא לקחו את עוצמה יהודית וזהות'".

בנט ושקד, בשבוע שעבר (צילום: החדשות)
שקד ובנט. על הכוונת | צילום: החדשות

ראש הממשלה נתניהו התייחס בפגישה דווקא למתקפה נגד כחול לבן. "צריך להגיד דברים פשוטים: או כלכלת הסתדרות עם ניסנקורן וכחול לבן – או כלכלה חופשית שלנו", הסביר את האסטרטגיה, "ואמרתי לכם, לא תהיה לא מדינת הלכה ולא מדינת הסתדרות".

קמפיין שלטי החוצות החדש של הליכוד
הקמפיין של הליכוד נגד ניסנקורן

השר אקוניס מסכים עם ראש הממשלה. "יש התנגדות גדולה בציבור להסתדרות, 70% מתנגדים", הוא מציין. ראש הממשלה חותם במסקנה: "זה מנייד מנדטים", כשכוונתו להעברת מצביעים בין הגושים. זו ככל הנראה הסיבה למתקפה הישירה נגד ניסנקורן, שמככב בשלטי חוצות שהציבו בליכוד ומציגים אותו כ"שר האוצר הבא" מטעם כחול לבן. 

בליכוד מוטרדים מאוד מהמנדטים של מפלגות הימין הקטנות שצפויות לא לעבור את אחוז החסימה, ובוחנים שתי אסטרטגיות מול מפלגת "זהות": חיבור או מתקפה כוללת. סקר טלפוני גדול שנערך בימים האחרונים נועד לבחון את האפשרות שפייגלין ימונה לאחר הבחירות לשר בכיר מטעם הליכוד, ואף עלתה אפשרות שהמפלגה תכסה את חובותיו מהבחירות האחרונות. מצד שני, נערכים במפלגה גם למפלגה שנועדה לרסק אותו ולמנוע כליל הצבעה לו.

בסביבתו של פייגלין מבהירים כי אין לו כל כוונה לפרוד מהמרוץ. לדבריהם, הסקרים צופים לו 2.9% בשלב זה, קרוב מאוד לאחוז החסימה שעומד על 3.25%. עוד מבהירים כי היות שפייגלין חותר לתפקיד שר האוצר, עליו להגיע לשולחן המו"מ הקואליציוני עם כוח פוליטי כדי לזכות בו.

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! בואו לראות את נבחרת הכתבים המובילה בישראל במפגשים יוצאי דופן, פנים אל פנים עם האנשים המשפיעים במדינה >>> מהרו להירשם עוד היום