אביגדור ליברמן מציג את הרשימה לכנסת
ליברמן, ארכיון | צילום: הדס פארוש, פלאש 90, חדשות

ליברמן ממשיך במתקפה על נתניהו: בפתח ישיבת סיעתו היום (שני), טען יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן כי נתניהו יפעל להקמת ממשלת מיעוט בתמיכת המפלגות הערביות. "כנראה שבליכוד הבינו שלא יהיה להם 61 מבלי ישראל ביתנו", טען.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"ראש הממשלה נוהר לכיוון המפלגות הערביות", קרץ ליברמן לאמירה של ראש הממשלה בבחירות 2015. "ממשלת המיעוט שמתכנן נתניהו יחד עם הערבים והחרדים תעלה למשלם המיסים הרבה מאוד כסף, ממשלה על חשבון הציבור שמשלם".

עוד המשיך ליברמן לתקוף: "כנראה בליכוד הבינו שלא יהיה להם 61 מנדטים מבלי ישראל ביתנו לכן הם החליטו לבנות את המהלך עם המפלגות הערביות. כמו שראש הממשלה בבחירות האחרונות התריע בפני סכנה של השמאל וניסה להקים ממשלה עם אבי גבאי, כך הוא בונה כרגע ממשלה שהיא נסמכת על שולחנם של מפלגות ערביות".

מהליכוד נמסר בתגובה לדברי ליברמן: "פייק ניוז מנותק מהמציאות. לא היה ולא יהיה שיתוף פעולה בין הליכוד לבין המפלגות הערביות. ראש הממשלה נתניהו יפעל להקמת ממשלת ימין בהובלת הליכוד".

מכחישים שיתוף פעולה, עודה ונתניהו
מכחישים שיתוף פעולה, עודה ונתניהו | צילום: פלאש 90, חדשות

אמש בכירים בליכוד חשפו כי בזכות שיתוף פעולה עם חברי הכנסת הערבים נבחר מועמדו של נתניהו לתפקיד מבקר המדינה, מתניהו אנגלמן. לטענת הבכירים רק בעזרת הסיעות הערביות הצליח המועמד מטעם הליכוד לניצחון בהצבעה על מבקר המדינה. למרות זאת במפלגות הערביות מכחישים וטוענים שלא שיתפו פעולה עם הליכוד.

מוקדם יותר השבוע כתב נתן אשל, המקורב לראש הממשלה נתניהו, טור דעה ב"הארץ" לפיו על הימין להתחיל לבנות "גשר" כדבריו ולפנות לערבים. "דווקא הימין הישראלי יכול וצריך לבנות את הגשר אל רוב הציבור הערבי, זה שמתעניין כאמור בעיקר בנושאים כמו כלכלה, חינוך וביטחון פנים", טען אשל.